PTT, Çağ Atlattı

PTT, Çağ Atlattı
19 Kasım 2013 Salı Saat 16:34 0

Mardin PTT Başmüdürü Hüseyin Öztürk, iki asra yakın geçmişi ile 173. Kuruluş yılının verdiği şevkle, bugünlere kadar Türkiye’nin her karışına hizmet götürmenin heyecan ve onurunu taşıdıklarını söyledi.

Kısa bir süre önce PTT Başmüdürlüğüne atanan Hüseyin Öztürk, Mardin’de görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öztürk, PTT’nın son yıllarda yaptığı yatırımlar hakkında da bilgiler vererek, PTT’nin altyapısını güçlendirdiğini ifade etti.
1995 yılına kadar Posta Telefon Telgraf Teşkilatı, hizmet amaçlı Kamu İktisadi Devlet Teşekkülü konumunu muhafaza ettiğini belirterek, “1995 Haziran’da Posta Telefon Teşkilatı olarak ikiye ayrılmış, 2013 yılında şirketleşerek Posta Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’ne dönüştürülmüştür. Ayrılışın ilk yıllarında yatırımların büyük bir kısmının telefon hizmetlerine yapılmış olması teşkilatımıza kısa bir dönemde olsa atalet dönemi yaşatmış, ama kendini çok kısa bir zamanda toparlayarak hizmet ağını yaygınlaştırıp, noksanlıklarını hızla gidererek, ilk etapta havale işlemleri ile başlayan otomasyon ağı bütün merkez, şube ve acentelerinizi kapsayacak şekilde hızla yaygınlaştırılmıştır. Daha sonrada bütün kayıtlı posta gönderileri bilgisayar ortamında kabul sevk ve teslimine kadar geçen sürenin istenildiği takdirde internet ortamından takip edebilme imkânına kavuşmuştur. Posta, banka ve kurye - kargo lojistik hizmetlerini uhdesinde toplayan kurumumuz 2004 yılında PTT Bank olarak bankacılık hizmetlerine talip olmuş, bu hizmet türümüzü de zirveye taşıyarak bütün bankaların kredi kartları tahsilatları, konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri vermeye kadar hizmet yelpazesini genişleten, PTT Bank şimdi de kendine ait kredi kartlarını müşterileri ile buluşturarak, PTT kredi kartlarıyla alışveriş yapma imkanına kavuşturmuş, il ve ilçelerde merkez ve şubeler açarak, şubesi bulunan ve bulunmayan bankaların kredi kartlarının tahsilatının yanı sıra tüketici, taşıt ve diğer kredilerin tahsilatlarını yapabilme imkanı getirmiş; HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), milli piyango bilet satışı yanında, Aktifbank, Vakıfbank ve İNG Bank A.Ş. ile anlaşarak, isteyen herkese tüketici kredisi vermeye, ayrıca, PTTcell cep telefonu abone hizmetleri yanında, muhtelif gramajlarda altın satışlarına da başlamıştır.”diye konuştu.

PTT BANKA KUYRUKLARININ ÖNÜNE GEÇTİ
Mardin’de PTT olarak bugüne kadar güzel çalışmalara imza atıldığını hatırlatarak, PTT Başmüdürü Hüseyin Öztürk, PTT’nin kargoda da iddialı olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:
“2007 yılı başlarından başlayarak, lojistik alanındaki eksikler hızla giderilerek kurye kargo alanındaki geçmişe dayalı tecrübe ve deneyimle bu sektörde kaybedilen performansımızın çok kısa bir zamanda kendini toparlayarak kurye-kargo alanına da iddialı olarak ‘Her Yere Zamanında’ hızlı güvenli, garantili, özenli, ucuz, bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz. Yeni bir hizmet türü olarak ilk etapta 200’e yakın işyerlerimizde kurulan PTTmatik’lerin (ATM) bütün il ve ilçelerde kurulma çalışmaları devam ederken, bu sayının 5 bine ulaştığı ve bu hizmetin bütün işyerlerimizi kapsayacak şekilde yaygınlaştırılması yanında hizmetlerimiz 24 saat 365 gün kesintisiz devam eder hale gelmiştir. 2010 yılı sonları ve 2011 yılı başlarında çok ilgi ve dikkat çekici bir gelişmeye de parmak basarak, posta çeki abonelerine PTTmatik kredi kartları dağıtıldığı, bu kartlarla alışveriş ve ödeme imkânları getirildiği, herhangi bir sebeple alıcılarına ulaşamayan kredi kartlarının işyerlerimizde bekletildiği, işyerlerimize müracaat etmeleri halinde kredi kartlarını teslim alacakları gibi, aynı kartlar, Başbakanlık yardımı alan ailelere, 2022 sayılı yaşlılık ve malullük maaşı alanlara da dağıtıldığı, herhangi bir nedenle kartlarını alamayanların işyerlerimize müracaat ederek kartlarını almaları gerektiği, bu amaçla yaşlı ve özürlü vatandaşlarımızın gişeler önünde uzun kuyruklar oluşturmasının önüne geçildiği, herkesin kredi kartlarıyla gece-gündüz demeden 7 gün 24 saat hizmet üreten PTTmatik’lerden havalelerini ve maaşlarını alabilecekleri gibi ödemelerini yapabilmeleri amaçlanmıştır. Kuruluş amacına uygun eğitimli personeliyle her alanda kalite, güler yüzlü bir PTT imajı benimsenerek 'Halk’a hizmet, Hakk’a hizmettir' inancıyla, hizmetlerine devam etmektedir.”
PTT İlçe Müdürlerinin de hazır bulunduğu program sonunda gazetecilerle birlikte 173. Kuruluş yılı pastası kesildi. Türkiye genelindeki geniş ağıyla hizmet veren PTT Mardin’de de 9 ilçe merkezinde kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

MHP ilk defa Yeşilli'de Kongre yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Artuklu ilçesinin [...]

4 saat önce...

Bakım Onarım ve Temizlik Asil Liste İşte Artuklu İŞ-KUR LİSTESİ

Artuklu İlçe Mil. Eğt. Md. Bakım Onarım ve Temizli [...]

1 gün önce...

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

2 saat önce...

İki çift bir düğünde evlendi

Demirtaş kardeşler, pandemi nedeniyle aynı düğünde [...]

1 gün önce...

İpekyolunda iki tır kafa kafaya çarpıştı

İpekyolunda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

4
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7