PTT ve Banka ATM önlerine sosyal mesafe çizgileri

PTT ve Banka ATM önlerine sosyal mesafe çizgileri
29 Mart 2020 Pazar Saat 22:31 0

Nusaybin Belediyesi, gün içerisinde insan yoğunluğunun fazla olduğu PTT ve Banka Şubeleri önüne sosyal mesafe çizgilerini çizdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam eden Nusaybin Belediyesi, ilçede bulunan PTT ve banka şubeleri önlerine sosyal mesafe kuralları çerçevesinde daireler çizerek, vatandaşların işlemler sırasında oluşturduğu yoğunluğu bu uygulamayla aşmayı hedefliyor.

Belediye ekipleri ayrıca tedbirler kapsamında meydan ve parklardaki oturma banklarını geçici olarak kaldırırken, park, meydan, cadde, sokak, otobüs durakları, toplu ulaşım araçları ve çocuk oyun alanları gibi insanların toplu olarak kullandığı alanlarda düzenli olarak dezenfeksiyon etmeye devam ediyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Nusaybin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Burak Eryılmaz, vatandaşların sosyal alanlarda birbirleriyle gereken mesafeyi korumaları için gerekli çalışmaların gerçekleştirildiğini vurgulayarak, "Belediye olarak İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeler çerçevesinde günlük olarak denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda PTT ve başka şubeleri önündeki yoğunluğu düşürmeyi hedefliyoruz.

Vatandaşların sosyal mesafe kuralına uyması kendileri için hayati öneme sahiptir. Bu zor günleri hep birlikte dayanışma içerisinde, belirlenen önlem ve kurallara uyarak atlatacağız" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

James Jeffrey, Kürt Yüksek Konseyi’ni Kurdu!

ABD’li üst düzey diplomat ve eski Türkiye Büyükelç [...]

1 gün önce...

Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı listesinde Mardin'den 5 firma

Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) tarafından düzen [...]

23 saat önce...

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı canlandırır

Son aylarda altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmay [...]

23 saat önce...

Çocuk istismarcıları hadım edilecek

Nijerya'nın bir eyaletinde yürürlüğe giren yasaya [...]

1 gün önce...

HDP'li Belediye Başkanı istifa etti

Iğdır'ın HDP'li Hoşhaber Belediye Başkanı Ahmet Ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN