PTT'nin önündeki kuyruk uzadıkça uzadı

PTT'nin önündeki kuyruk uzadıkça uzadı
04 Ağustos 2020 Salı Saat 19:45 0

Kızıltepe PTT’si önünde işlem yapmak için sıra bekleyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk vatandaşları, koronavirüs salgını karşı savunmasız bırakacak cinsten.

Kızıltepe Çarşı Merkezinde bulunan PTT Çarşı Şubesi'ne işlem yapmak üzere gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştu. Koronavirüs salgınını nedeniyle her geçen gün vaka sayısının artış gösterdiği Kızıltepe'de PTT Çarşı Şubesi önünde oluşan uzun kuyruklar virüs bulaştırma olasılığına adeta davetiye çıkardı.

PTT'de çalışan personel sayısının eksikliğinden yakınan vatandaşlar, koca şubede iki personelin görev yaptığını, onlarca ilden daha büyük bir ilçe olan Kızıltepe'de kurum çalışanlarının da nüfus orantısına göre ayarlanması gerektiğini kaydederek tepkilerini dile getirdiler.

45 derece sıcakta üstelik Koronavirüs salgının en fazla artış gösterdiği bir dönemde kuyrukta beklemekten hoşnut olmadıklarını ifade eden Vatandaşlardan İsmet Çelik, "Hangi şubeye gidersek gidelim aynı kuyruklarla karşı karşıya kalıyoruz. Sorun bizden kaynaklanmıyor, hiç kimse bu kavurucu sıcağın altında üstelik bu salgın günlerinde sıra beklemek için can atmıyor. Bu sorun personel sorunudur. Personel sayısı az olunca kuyruklar uzuyor. PTT genel müdürlüğü Mardin'e personel takviyesinde bulunsun bu kuyruklar olmaz. Binlerce üniversite mezunu boşta geziyor, Fakat personel takviyesi yok. Çalışanlar da zor durumda kan ter içinde kalıyorlar, herkes onlara kızıyor ama ne yapsınlar. ellerinden geleni yapıyorlar, yazıktır" diye konuştu.

PTT Binası önünde oluşan uzun kuyruklarda güvenlik tedbirlerinin alınmadığı fotoğraf karelerine yansırken, Sosyal mesafe olarak bilinen iki kişi arasında en az bir metre bulunması (fiziki mesafe) kuralının hiçe sayıldığı kuyrukta bekleyen kimi vatandaşların ise maskesiz olması dikkat çekti..
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

14 saat önce...

Başkan'dan Tıp Kazanan Öğrencilere Altın Ödülü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) yerleşti [...]

14 saat önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

Yeğenine cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde, 16 yaşındaki yeğenine cinsel [...]

1 gün önce...

Başkan Erdem'den Başkan Şahin’e Plaket

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sokak [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7