Ragaip Kandili nedeniyle müşterilerinin katılımıyla mevlid okuttu

Ragaip Kandili nedeniyle müşterilerinin katılımıyla mevlid okuttu
27 Şubat 2020 Perşembe Saat 16:42 0

Kızıltepe ilçesinde lokantacılık yapan esnaf Regaip kandili dolayısıyla işyerinde mevlid okutarak gelenlere ikramda bulundu.

Kızıltepe ilçesinde faaliyet yürüten Mardin Yöresel Tatlar ve Dobalan Derneği, Regaip kandili nedeniyle mevlid okutarak ikramda bulundu. Aynı zaman lokanta işletmecisi olan dernek başkanı Hikmet Ölçer tarafından kendi iletmesi Hikmet Kebap Salonunda okunan mevlidin ardından mekana gelen müşterilere ve yoldan geçen öğrenci ve vatandaşlara Kandil simidi ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Dernek Başkanı Hikmet Ölçer, Sosyal etkinliklerin yanı sıra resmi ve dini olmak üzere tüm özel günlerde manasına uygun etkinlikleri yapmayı kendine bir görev olarak gördüğünü belirterek, bu kutsal günde de mevlid okutarak müşterilerine ve vatandaşa günün anısına ikramda bulunduklarını söyledi.

Mekana gelen müşteriler ve yoldan geçen vatandaşlarda bu uygulama nedeniyle Mardin Yöresel Tatlar ve Dobalan Derneği başkanı Hikmet Ölçer ve ekibini tebrik ederek uygulamasının örnek teşkil ettiğini belirttiler.

Ayrıca Mardin Kızıltepe ÇAYKUR Rizesporlular Derneği başkanı Harun Çınar’da mevlid okuna mekanın önünde iştirak edenlere çay ikramında bulunarak etkinliğe katkı sundu. Başkan Çınar, değişik zamanda il genelinde değişik alan ve etkinliklerde sürdürdükleri çay ikramını bu kutsal günde yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek çay ikramlarını aralıklarla sürdüreceklerini söylediYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

1 gün önce...

Yine Çin yine yeni bir salgın!

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'de şimdi de ' [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'ye 24 derslikli okul, 3 bin kişilik cami yaptırıyor

Mardinli İşadamı Kenan Kösen tarafından yaptırılan [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN