Rapor vermeyen doktor çifti cadde ortasında darp edildi.

Rapor vermeyen doktor çifti cadde ortasında darp edildi.
02 Temmuz 2019 Salı Saat 18:49 1

Mardin’de istediği raporu vermeyen iki kişi Mardin Devlet Hastanesinde görevli doktor çifti çocuklarını kreşten alırken darp etti. Polis ekipleri, hasta ve yakınını gözaltına aldı.

Olay bugün Mardin’in Artuklu ilçesinde saat 16. 30 sıralarında Ravza Caddesinde meydana geldi. Mardin Devlet Hastanesi endokrin bölümü uzmanı Dr Davut Sakız ve eşi Enfeksiyon Uzmanı Dr. Ayşe Sakız araçlarını park ettikten sonra başka bir araçtan inen daha önce ilaç raporu yüzünden tartıştıkları ve bu konuyla ilgili beyaz kod vermiş olduğu 28 yaşındaki C. B. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi tarafından darp edildi.

OLAY 10 GÜN ÖNCE YAŞANMIŞ

Hastaneye gelen hasta Cebrail B., görevli Dr. Davut Sakız tarafından muayene edildi. Dr. Sakız, muayenede tahlil sonuçlarında da bir bulguya rastlamadığı hastasına, rapor vermeyi gerek görmedi. Bunun üzerine hastanede Cebrail B. Doktor ile tartıştı. Daha sonra kendisine beyaz kod verilen Cebrail B. ayrılarak evine gitti. 10 gün sonra bir arkadaşı ile birlikte hastaneden çıkan doktor ve eşini takip ederek kreş önünde Sakız çiftine saldırdı. Saldırıda yaralanan Sakız çifti, darp raporu alarak hasta yakını 2 kişi hakkında şikâyette bulundu. Şikâyet üzerine polis ekipleri C.B ve ismi öğrenilemeyen diğer kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler sorgulanmak üzere, Artuklu ilçe polis merkezine götürülürken, hastanedeki sağlık çalışanları, saldırıyı kınadı.

İL MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI: HALKIMIZ BİZE SAHİP ÇIKSIN

Darp edilen yaralı doktorları hastanede ziyaret eden ve saldırıya tepki gösteren Mardin İl Sağlık İl Müdürü Saffet Yavuz, “Bu gün hastane çıkışında çocuklarını kreşten almak isterken iki doktorumuz darp edildi. Şuanda nekroloji uzmanımızın kafa ve yüzüne eşitli darp ve kesi izleri mevcut. Yine intaniye uzmanımızın vücudunun çeşitli bölgelerinde darp izleri mevcut. Zanlıların yakalanması için güvenlik güçlerinin çalışmalarının sürdürüyor. Saldırı adli merciler tarafından takip ediliyor. Hoşgörünün, barışın, kardeşliğin şehri Mardin’e bu olayın olması tüm sağlık çalışanlarını derinden yaralamış ve üzmüştür. Bu bir terör saldırısıdır, bu bir insanlık suçudur. Savaşta bile dokunulmazlığı olan hekim arkadaşlarımızın can güvenliği yoktur. Bizler sadece yaşatmak için, insanlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek için eğitim alıyoruz. Bunları gerçekleştirebilmek için canla başla çalışıyoruz. 7/24 halkımızın hizmetindeyiz, halkımızın bize sahip çıkmasını istiyoruz."dedi.
YORUMLAR :::

  1. Mehmet
    02 Temmuz 2019 Salı Saat 21:51 CEVAPLA
    Adam olan vurup kaçmaz ki .... simdi sagda solda da biz birini vurduk diye de hava atacaklar

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

22 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN