Rektör Yardımcısı, münafıklıkla suçladı

Rektör Yardımcısı, münafıklıkla suçladı
04 Ağustos 2014 Pazartesi Saat 17:11 1

Rektörlük binası önünde toplanan ve mezun olan öğretmen adaylarının oluşturduğu Kürtçe Öğretmenleri Platformu üyeleri ile görüşen Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü ve Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım bir açıklama yaptı.

REKTÖR YARDIMCISI SÖZLER TUTULMADI
Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü ve Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım ise öğrencilere destek vereceklerini belirtti.
Şu anda kadar kendilerine verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını kaydeden Yıldırım "Maalesef şimdiye kadar herhangi bir olumlu sonuç alınmadı. verilen sözleri yerine getirilmedi. biz daha ilk günden beridir üzerimize düşen görevi yerine getirdik." dedi.
Yıldırım, MEB ile yaptıkları protokol gereği hem seçmeli Kürtçe dersinin ders kitaplarını hazırladıklarını hem de eğitmeleri istedikleri öğretmen adaylarının bine yakınını eğiterek mezun ettiklerini söyledi.

MÜNAFIKLIKLA SUÇLADI
Yalan söylemek, güveni kaybetmek ve sözünü tutmanın münafıklık alemeti olduğunu belirten Yıldırım, "Bu alametlere sahip olmamak için üzerimizde çok kısa bir süre vardır. Aksi takdirde bu 3 alamet birden o sözü verenlerde kendi gösterecektir. bir an evvel şu anda geçirmekte olduğumuz barış ve çözüm surecinin ruhuna uygun olarak eğittiğimiz öğretmen adayların atanması elzemdir. bunar burada büyük mağduriyetler yaşamaktadırlar. eylül 2014 te bunların mutlaka atanmaları arı gerecektir. aksi takdirde açlık grevi gibi bütün demokratik haklarını kullanacaklardır. Bizde işin başındaki sorumlular olarak arkalarında duracağız. herhangi bir provokasyona düşmemek şartı ve kaydıyla destekleyeceğiz. Gözümüz yoldadır."diye konuştu.

BAŞBAKAN ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ
MEB ve hükumeti sözünü tutmamakla suçlayan Kadri Yıldırım'ı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Mardin'de yaptığı seçim mitinginde Kültür ve Turizm Bakanlığı için yaptığı Kürtçe tercümelerle örnek göstermişti.


YORUMLAR :::

  1. Alper Doğrusöz
    04 Ağustos 2014 Pazartesi Saat 19:09 CEVAPLA
    Artuklu üniversitesinin fakültelerinin hangisini bitirildiğinde iş garantisi var. Tarih bölümüm, Felsefemi, Sosyoloji mi. Hangisi. Bunların açılmasına izin veren YOK bence suçlu. Binlerce mezunu açıkta olan bölümlerin acılmasına niye izin veriyorsunuz.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

6 saat önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

Yeğenine cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde, 16 yaşındaki yeğenine cinsel [...]

1 gün önce...

Başkan Erdem'den Başkan Şahin’e Plaket

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sokak [...]

1 gün önce...

Tedbirlerine uymayan işçi tazminatsız kovulabilir

Kanuna göre işveren işçilerini koronavirüse karşı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7