Rektör'e kaset tuzağıyla 280 kişilik kadro aldılar

Rektör'e kaset tuzağıyla 280 kişilik kadro aldılar
03 Haziran 2015 Çarşamba Saat 14:48 8

Akdeniz Üniversitesi Rektörü K'yi tuzağa düşürerek uygunsuz görüntülerini çeken Paralel Yapı, Rektör'ü tehdit ederek 280 kişilik profesör ve doçent kadrosuna kendi adamlarını yerleştirdi.

Ahlaksız kasetleriyle ün salan Paralel Yapı'nın, Akdeniz Üniversitesi'nde yapılanmak için Rektör İsrafil K.'yi kaset şantajıyla esir aldığı ortaya çıktı.

Yıllardır sayısız bürokrat, iş adamı ve siyasetçiyi kaset şantajıyla tasfiye eden veya kontrol altında tutan Paralel Yapı'nın bu çirkin yöntemi nasıl kullandığı en somut şekilde gün yüzüne çıktı. Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen ve içinde Rektör İsrafil K'nin kadro karşılığında genç bir bayanla yaptığı fuhuş pazarlığı bulunan ihbarı değerlendiren Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı şok bilgilere ulaştı.

Fuhuş pazarlığını kaydettiler
İddiaya göre Paralel Yapı, 2008 yılında göreve gelen Rektör K'nin zaaflarını öğrendikten sonra kadro karşılığında birlikte olduğu bir bayanla görüntülerini kaydetti. Rektörün ahlaksız kaçamağının 2009 yılında kaydedilmesinden sonra Akdeniz Üniversitesi'nde büyük bir tasfiye süreci başladı ve yüzlerce kadro Paralel Yapı'yla ilişkili olduğu iddia edilen kişilerce dolduruldu.

Skandal ihbarla ortaya çıktı
Skandal Paralel Yapı'yla mücadele kapsamında ülke genelinde başlayan soruşturmalardan sonra savcılığa gönderilen ihbarla gün yüzüne çıktı. İhbarda; Rektörün üniversiteyi Paralel Yapı'ya nasıl teslim ettiği; rektörün kasetinin nasıl çekildiği teker teker anlatılarak kasetle beraber yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri içeren bir dosya gönderildi. Görüntüleri de savcılığa yollayan ihbarcı, Rektör'ün 2009 yılında üniversitede kadro karşılığında S.A ile birlikte olduğuna yer verdi. Savcılığa Rektör'ün, bayanla yaptığı pazarlığa ait kayıtlar da gönderildi. Görüntülerde Rektör, S.A ile birlikte olmak için pazarlık yapıyor ve birlikte olduktan sonra kadro dışında ameliyatla bekaretinin tekrar geri verileceği sözü veriliyor. Daha sonra söz verildiği gibi S.A'ya ve yakın akrabalarına üniversitede iş ve kadro veriliyor.

Paralel kasetle teslim aldı
İşte bu görüntüleri elde eden Paralel Yapı, Rektörü o günden itibaren esir alarak adeta Akdeniz Üniversitesi'ni tamamen işgal etti.

280 kadronun tamamı Paralel'e
Kaset kaydının yapıldığı 2009 yılından sonra Rektör, Üniversite Genel Sekreterliği başta olmak üzere, İşletme Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İletişim Fakültesi ile Eğitim Fakültesi Dekanlıklarını Paralel Yapı'ya teslim etmek zorunda kaldı. 2013 yılında Akdeniz Üniversitesi'nde açılan 280 kadronun tamamının Paralel Yapı'ya verildiği tespit edildi. Prof. Dr. Ömer G.' tarafından verildiği iddia edilen kadronun; 40'ı profesörlük, 120'si yardımcı doçentlik, 120'si de doçentlik kadrosundan oluşuyor.

Rektör İmam'a biat etti
2009 yılında kaydedilen görüntülerden sonra Rektör İsrafil K'nin, "Tahsin" Kod aldı il İmamları Ahmet Ç. ile "Tarık" Kod adlı Hasan Ş'nin talimatları doğrultusunda, Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanlığı'na Prof. Dr. İbrahim G'yi getirdi. Göreve gelen G. ilk iş olarak eski kadroyu birer birer tasfiye ederek, yerine Paralel'den onlarca isim getirdi. Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı'na Prof. Dr. Zafer S., Alanya Mühendislik Fakültesi Dekanlığı'na Prof. Dr. İbrahim Akın A., İletişim Fakültesi Dekanlığı'na Prof. Dr. Bilal A., Alanya Eğitim Fakültesi Dekanlığı'na Prof. Dr. Ali İhsan N'yi, (şuanda İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde görevli) getirdi. Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı'na Prof. Ömer G., tıpla hiçbir ilişkisi olmayan Yard. Doç. Dr. Mahmut A. ise Tıbbi Genetik ve Biyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı'na getirildi.

Profesörlere İmam'dan talimat
Antalya il İmamı Hasan Ş'nin, üniversitedeki profesörlere talimat verdiği ve onun talimatıyla Hakan Ç.'nin ilk önce Eğitim Fakültesi'ne öğretim görevlisi yapıldığı ardından İktisadi ve İdari Birimler Fakültesinde Yrd. Doç kadrosuna getirildiği iddia edildi. Ç.'nin, Paralel Yapı'nın, Akdeniz Üniversitesi İmamı olduğu iddia ediliyor.

Sözde Paralel ile mücadele

Rektör'ün yaptıkları bununla da bitmiyor. 17-25 darbe soruşturmalarından sonra Rektör K. Paralel'le mücadele ettiği görüntüsü vermek için Prof. Dr. Ömer G'yi görevden aldı. Ancak daha sonra G., daha önemli bir birimde görevlendirildi. Rektör K'nin Akdeniz Üniversitesi'nde, Paralel Yapı'ya teslim olmasından sonra yapılan birçok hukuksuz işlem için sürekli firari olan Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali T. ile görüştüğü ve onun tarafından yönlendirildiği iddia ediliyor.

DOSYASI YÖK'TE İZİN BEKLİYOR

Soruşturma dosyasına görevsizlik kararı veren savcılık, İsrafil K'nin soruşturulması için dosyayı YÖK'e gönderdi. Rektörün soruşturulması üç ayrı dosya halinde YÖK'te izin bekliyor. Bunlar; Kadro karşılığında fuhuş pazarlığı, usulsüz ihale ve kadro verilmesi ve haksız menfaat elde etme ve kamu kurumunu zarara uğratmak...

YURT DIŞINA KAÇACAK

İddiaları araştıran Cumhuriyet Savcılığı, hakkında üç ayrı soruşturma açılan Rektör İsrafil K. ile ilgili iddialara görevsizlik kararı vererek dosyayı YÖK'e gönderdi. Dosya YÖK'te beklerken, Rektör'ün seçimden önce 3 ile 8 Haziran arasında Beyaz Rusya'ya gitmek için izin aldığı ve AK Parti'nin tekrar kazanması durumunda geri gelmeyeceği iddia edildi.

KAYNAK: STAR Gazetesi


YORUMLAR :::

 1. editöre
  30 Mayıs 2016 Pazartesi Saat 12:42 CEVAPLA
  Sayın Editor acaba neden yorumum yayınlanmadı?
 2. Bu rektör abi kime hizmet ediyor?
  28 Mayıs 2016 Cumartesi Saat 11:41 CEVAPLA
  Mardin Artuklu Üniversitesinin FETÖye ve PKKye hizmet eden akademisyen, işçi ve memurları bu rektör hacı abi neden hala tutuyor? Neden devlet içinde devlet kuran, devletin kaynaklarıyla terör örgütlerine kaynak ve kazanç sağlayan, o kan emici sinsi canavarlar ve bir kısmı önceki rektör zamanında her türlü suça, hırsızlığa, yolsuzluğa, evrakta sahteciliğe, haksızlığa bulaşmış olan suçlular hala tutuklanmadı? Rektörlük ve Edebiyat Fakültesi'nin girişindeki her odadan şimdi orada olan, yerleri değiştirilmiş ya da kurum değiştirmiş olanların isimlerini tektek bizim yazmamıza gerek yok. Çünkü herkes onları biliyor. Gerekirse manşetlere taşırız. Yoksa rektör abi hala Fethullah Gülen cemaatinden kopmadımı yoksa onundamı kasedi var?
 3. Bav€ Ammar
  06 Haziran 2015 Cumartesi Saat 11:57 CEVAPLA
  Yorumum habere değil ispat isteyen kardeşime, görülen bir şeyin görülebildiğini yadavar olan bir şeyin varolduğunun ispatını istemek kadar mantıksız bir şey yoktur.belli ki bu kardeşim sahada çalışan smimi biridir onun üsttekilerden veyaptıklarından haberi yok. buda normaldır. imam-ı Şafii Rh. diyor ki; "Aynu-rrida an kulli aybin keliletun" Sevgiyle bakan göz bütün kusurlara kapalıdır.
 4. İSPAT
  05 Haziran 2015 Cuma Saat 16:04 CEVAPLA
  Fethullahçı paralel yapı herkese iftira attı. İspatlamayan şerefsizdir demedi kimse Zaten gerçeği biliyordu herkes.
 5. Mağduriyet
  05 Haziran 2015 Cuma Saat 10:58 CEVAPLA
  Bu paralelcilerin üniversitelerde kadrolaşmak için uyguladıkları en masum yöntem bu olsa gerek. Her delikte varlar. Şimdi ispat diye tutturmuş yırtınıyorlar. Ortadaki tablo ortada. Sadece Mardin'de Türkçe Olimpiyat provaları adı altında zamanın valisi ve paralel ekip tarafından iş adamlarından ve kurumlardan toplanan para takip edilse kaç kişinin hakkı yenildiği açıkça görülecek. Mardin Artuklu üniversitesi de buna dahil. Kadrolar didik didik edilmeli. Fethullaçıların kadrolaşmak için insanların önlerini kestikleri dönemleri unutmamak lazım. İspat talebi hikaye. Ne zamandan beri şantajlar, devletin imkanlarını sömürmeler aleni bir şekilde yapılıyordu da ispat bekleniyor. Bir de Fethullahçılar renkten renge giriyor. Her idari değişime de maşallah ayak uydurmaya çalışıyorlar. Bu söylediğim bütün cemaatleşmeler için de geçerli.
 6. pıtırak
  05 Haziran 2015 Cuma Saat 03:03 CEVAPLA
  Hiçbirşey değil vallahi paralel nasıl bir damar yakalamış, memlekette sex kasedi, fuhuş kasedi olan koca koca adamlara bakın.o damarin uçkur düşkünlüğü olduğunu görürsünüz.erkekleri beş para etmez uçkur düşkünü bir ülkede, kadınları namus için öldürdüğünü söyleyen çok namuslu erkekler.buluyorum size" bugün paralel ceker kasedinizi yarin baskasi.o 200 gram önünüzde sallanan beynimiz sizi yönettiği surece! Bravoooo...
 7. Ispat
  04 Haziran 2015 Perşembe Saat 16:54 CEVAPLA
  Bu haberi yapan ispatlamazsa şerefsizdir. Şimdi biri çıksa sizlerden birinin karısını defalarca aldattığını söylese biz de hemen inanalım mı? yoksa o arkadaşı sevmesek bile iddia edene ispat et mi diyelim. Ya da sizden birinin renkten renge bürünerek gücün ve paranın yanında olanlarla iğrenç ittifaklar yaptığınızı ya da resmi işlemlerinizde bir çok usülsüzlük yaptığınızı iddia etse ne yapalım? Adilik şerefsizlik yapıp biz de inanıp etrafa fitne tohumları saçıp münafıklık mı yapalım yoksa Rabbimize sığınıp sabır mı çekelim. Yayınlamayacağınızı biliyorum bu mesaji size ulaşsın yeter ne de olsa öte tarafta mahkemenin en büyüğünde paralel yapıya mensup ne kadar adam varsa yakanıza yapışacak. Eşleriniz ve günahsız çocuklarınızın yüzüne bir bakın aksam eve gittiğinizde ve yaptıklarınızı düşünün bu size yeter de artar bile.
 8. Zafer TUTUK
  03 Haziran 2015 Çarşamba Saat 18:15 CEVAPLA
  O AKP'li rektörü AKP'li CB atadı. Paralel dediğiniz yapıyı da AKP destekledi. Şimdi tutup onları suçlayanlar önce kendi suçlarını itiraf ediyorlar.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN