Ruh Sağlığı üzerine hizmet verecek

Ruh Sağlığı üzerine hizmet verecek
07 Aralık 2019 Cumartesi Saat 13:02 1

Mardin'de psikoterapi danışmanlığı hizmeti almak isteyen çocuk, ergen ve yetişkin bireyler için Pozitif Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi açıldı.

Klinik Psikolog Abdulkadir Özmen tarafından bireylerin psikoterapi hizmeti alması için kurulan Pozitif Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi hizmet vermeye başladı.

Psikoloji Bölümü mezunu Uzman Klinik Psikolog Abdulkadir Özmen'in Mardin'de açtığı Psikolojik Danışmanlık Merkezi Eski Emniyet Müdürlüğü binası yanı Kona İş Merkezi'nde faaliyetlerini sürdürecek.

"AİLE BİREYLERİNİ DESTEKLEMEK AMACIYLA.."

Merkezde, çocuk, ergen ve yetişkin danışanlar için psikoterapi hizmeti vereceklerini kaydeden Uzman Klinik Psikolog Abdulkadir Özmen, "Psikolojik bir rahatsızlığımızın olduğunu kabul etmek, fiziksel bir hastalığı kabul etmekten daha zordur çoğumuz için. Bu nedenle çok basit çözümlere sahip sorunlar bile hayatımızda büyüyüp içinden çıkılmaz bir hale dönüşebilir. Oysa uzmanından alacağınız çok küçük bir destekle bile hayatınız değişebilir. Aileyi ve aile bireylerini her yönden desteklemek amacıyla hizmet veriyoruz. Merkezde aile, çocuk, ergen ve yetişkin bireylerin yaşayabilecekleri sıkıntılar konusunda psikolojik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Çocukların sınav başarılarına yönelik terapi seansları rutin olarak yapılacak. Kişinin iş verimliliğini artırmak, stresle başa çıkma yöntemlerini öğretmek ve hayatın zorluklarına daha rahat göğüs germelerini sağlamak için görüşme, terapi yapılacak. Çalışanlarımızın toplumsal hayatta daha ılımlı olmaları için çaba harcanacak. Aile içi ve toplumsal hayattaki çatışmaları önleme hedefindeyiz. Yeni kurulacak aileler için evlilik öncesi danışmanlık hizmeti ile bireylerin evlilikten beklentilerinin netleşmesi ile yeni kuşakları evliliğe hazırlamayı da hedeflemekteyiz."dedi.

İnsanların sorunlarını çözmek için bir uzmandan destek almaları gerektiğini ve bunun için Mardin'de yaşayan insanlara hizmet vereceklerini belirten Özmen şunları söyledi:

"Pozitif Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi Psikolojik , yeni açılan bir merkez ama ben 3 Yıldır ruh sağlığı hizmeti alanında aktif olarak gönüllü ve eğitimler alarak çalışmaktayım. Ben daha çok klinik alanda çalışıyorum. Obsesif kompülsif bozukluk, panik bozukluk, depresif bozukluk gibi alanlarda ya da aile danışmanlığı, çocuk terapisi kısmında Mardin'e kazandırdığımız bir yer olacak. Aslında ruh sağlığı hizmet çok önemli bir alan ve Mardin'de maalesef ön yargı ile yaklaşılan bir alan yeni duyularak insan hayatında aslında psikolojik desteğinin sağlanmasının ne kadar önemli bir husus olduğuna değinmeye devam ediyoruz. İnsanlar sorunun içerisindeyken, çözümü bulmakta çok zorlanırlar çünkü sorunun içi çok karanlık geliyor. Fakat profesyonel destek aldıklarında çözümün zor olmadığını ve hemen yanı başlarında olduğunu görebiliyorlar. Biz danışanlarımızın sorununu çözmüyoruz, onların kendi sorunlarını çözmesi konusunda onlara destek oluyoruz ve yol bulmalarını kolaylaştırıyoruz. Bu nedenle sorunun içinde kaybolmak yerine, ruh sağlığı uzmanlarına başvurmak gerçekten hayatlarını kolaylaştırıcı bir şey olacaktır. Merkezimizi açmamızda ki en büyük nedenin insanlara yardımcı olarak daha sağlıklı nesiller oluşmasını sağlamak ve özellikle çocuk ve ergen psikolojinin aileler için çok önemlidir bunun için çalışıp çabalayacağız. Bir çok klinik alanda ve psikolojik danışmanlık alanında hizmetler sunmaktayız."

Merkezden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0544 458 98 16 nolu telefondan randevu alabilecek.

PSİKOLOJİK DANIŞMA NEDİR?

Psikolojik danışma, bireyin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi, kararlar alması, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı iletişim halinde olması kendini geliştirmesi için uzman kişiler tarafından profesyonel bir yardım sürecidir. Bu yardım hizmetini verene psikolojik danışman, yardım hizmetini alana danışan denilmektedir.
YORUMLAR :::

  1. FİKRİYE ARİTÜRK
    07 Aralık 2019 Cumartesi Saat 17:53 CEVAPLA
    Yayınladığınız haberleri yakınen takip etmeye çalışıyorum
    Özellikle Kosgeb hibe teşvik gibi destekleri kaçırmamaya çalışırım takipçinizim Türk firmalarının ulusal ve uluslararası Ar-Ge fonlarından, vergisel ve mali teşviklerden faydalanmaları, üniversite-sanayi işbirliğinin kurulması, firmaların teknokent/serbest bölge gibi alanlara taşınması ve ülkemizin global rekabetçiliğine katkı sağlanabilmesini amaçlayan mesut KURT beyden https://protimeas.com/ https://abprotime.com/ adresinde bulabiliyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Coronavirus tedavisi gören Molla Mahmut Kılınç’ın durumu iyiye gidiyor

Mardin’de Coronavirus testi pozitif çıkan ve hasta [...]

1 gün önce...

Karantinadan kaçan bir kişi tüm binanın karantinaya alınmasına neden oldu

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve İstanbul' [...]

1 gün önce...

Anne yüreği korona virüse karşı kolları sıvadı

Mardin'de bir oğlu sağlık çalışanı diğeri ise genç [...]

1 gün önce...

5 kişi yaşamını yitirdi Ünlü iş adamı 276 kişiye virüs bulaştırdı

Vaka sayılarındaki hızlı artışı değerlendiren uzma [...]

1 gün önce...

Bilim insanları koronavirüsün zayıf noktasını buldu

Bilim insanları dünya çapında 1.2 milyon insanda t [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar