Safitürk'ün ağlayan gül anıtını ziyaret ettiler

Safitürk'ün ağlayan gül anıtını ziyaret ettiler
25 Haziran 2019 Salı Saat 19:28 0

2016 yılında makam odasına yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Derik kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk anısına yapılan ağlayan gül anıtına Karadeniz’den ziyaretler sürüyor.

10 Kasım 2016 tarihinde terör saldırısı sonrası şehit edilen Trabzonlu kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün görev yaptığı Mardin’in Derik İlçesine her fırsatta ziyarete gelen Trabzon-Mardin kardeşlik köprüsü mimarlarından Ahmet Külekçi, “hem Safitürk’ü unutturmamak hem de davasının takipçisi olmak adına gruplar halinde Derik ilçesine ziyaretlerinin devam edececeğini söyledi. Külekçi bu kez de Trabzon’da yaşayan Artvinli hemşerilerini Derik ilçesine getirerek şehit kaymakam anısına yapılan “Ağlayan Gül” anıtını birlikte ziyaret ettiler

KAFKAS’TAN KÜLEKÇİ’YE TEŞEKKÜR

Yaşanan bu menfur saldırı sonrası ilçeye gönüllü olarak tayinini isteyen ve yaklaşık 3 yıldan beri başarıyla görevini sürdüren Derik Kaymakamı Hakan Kafkas’ta Trabzon’dan gelen heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Ahmet Külekçi başkanımız sağ-olsun bizi hiç yalnız bırakmadı. Bölgeye her gelişinde gruplarla birlikte ilçemize vatandaşlarımızı getirerek bu davanın yılmaz bekçisi olduğunu gösterdi. Allah kendisinden razı olsun bize moral ve güç katıyor” dedi.

BU DAVA BİZİM ONURUMUZ

Görev yaptığı kaymakamlık binasında masasının altına koyulan bombanın patlaması sonrası şehit edilen Muhammet Fatih Safitürk’ün Trabzon’un has bir evladı olduğunu hatırlatan Külekçi “Onu şehit edenler alçaklar bilsin ki biz bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Asla bu olayı Derik ilçesine bağdaştırmıyoruz. Biliyoruz ki onlarda bizim kadar üzgünler. Çünkü onlar nasıl bir insanı kaybettiklerini iyi biliyorlar. Şehit kaymamamızın bayrağını teslim alan ve büyük bir özveri ile başarıyla görevini yapan Hakan Kafkas kardeşimizi de gönülden kutluyorum” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cuma İçten istifa etti olay açıklama!

Ahmet Davutoğlu'nun istifası sonrasında Ak Parti'd [...]

1 gün önce...

1500 yıllık mozaik, kaçak kazıda ortaya çıktı

Derik'e bağlı Göktaş Mahallesi kırsalında yapılan [...]

1 gün önce...

Başkan Şahin, Çalışmalarımız merkez kırsal ayrımı olmadan sürüyor!

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Mardin Büyükş [...]

1 gün önce...

Mardin'de gösteri ve etkinlikler bir ay boyunca izne bağlandı

Mardin Valiliği, il geneli bir ay boyunca yapılaca [...]

1 gün önce...

Her 10 kişiden 7’si borçlu

TÜİK 2018 yılı gelir ve yaşam koşulları araştırmas [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN