Sağlıkçı Gençler Evlerinde Yemek Yapıp Yaşlılara dağıtıyorlar

Sağlıkçı Gençler Evlerinde Yemek Yapıp Yaşlılara dağıtıyorlar
30 Mart 2020 Pazartesi Saat 12:57 1

Mardinli gönüllü gençler hazırladıkları yemekleri, evden çıkamayan yaşlılara dağıtarak büyük bir dayanışma örneği gösteriyor.

Mardin’de gönüllü olarak bir araya gelen sağlıkçı 4 komşu genç yaşadıkları Teker Mahallesindeki yaşlıları tek tek ziyaret ederek evlerinde yaptıkları sıcak yemekleri onlara götürüyorlar.

Sağlıkçı olmalarından kaynaklı hijyen kurallarına da dikkat ederek mahallerinde tespit ettikleri yaşlıları ziyaret ederek hem sıcak yemek hem de kendilerine küçük hediyeler veriyorlar.

4 arkadaş olarak kendi sorumluluklarını yerine getirmek için böyle bir çalışma başlattıklarını anlatan 22 yaşındaki Emel Nur Karaoğlu, “Devletimiz yaşlılarımızın ihtiyaçlarını çok iyi bir şekilde karşılıyor bizler de onları unutmadıklarımızı ve varsa bir ihtiyaçlarını gidermek istediğimizi belirtmek için kendilerini ziyaret ediyoruz. Kendilerine sıcak yemek ve küçük hediyeler de veriyoruz. Biz hepimiz sağlıkçıyız. Hastanelerdeki meslektaşlarımız görevinin başındayken biz de elimizden geldikçe yaşlılarımızı evden çıkartmadan ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ediyoruz. Mardin Koronavirüs salgını karşısında büyük bir dayanışma örneği sergiliyor. Kurumlar ihtiyaç sahibi ve yaşlıların gereksinimleri için seferber olurken; bu süreçte bizler de yaşlılarımıza karşı duyarsız kalamazdık. Üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak onları unutmadığımızı ve bizim için değerli olduklarını hissettirmek için onları ziyaret ettik. Hepsi bizi güler yüzle karşıladı. Öyle bir şey beklemiyorlardı çok mutlu oldular ziyaretimize. Dualarını bizden ve devletimizden esirgemediler.”dedi.

Kendilerini ziyaret eden gençleri uzaktan karşılayarak teşekkür eden 78 yaşındaki Naime Hazırbaba da gözyaşlarına hakim olamadı. Gençlere teşekkür eden Hazırbaba duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
YORUMLAR :::

  1. Yunus TOPARLI
    30 Mart 2020 Pazartesi Saat 17:28 CEVAPLA
    Yaptığımız yardımları insanları bu şekilde reklam yaparak küçük düşürmenin alem-i yok yardım üstü kapalı yapılır ALLAH için yapılır reklâm için yapılmaz yazıklar olsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

Mardin'in Gururu Oldu! Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde okuyacak

Dünya genelinde 500 proje arasında CERN’de finale [...]

1 gün önce...

Büyükşehir Belediyesi zabıtasından normalleşme denetimi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN