Sağlıkçı gençlerden örnek gösterilecek duyarlılık

Mardin'de sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren bir gurup sağlıkçı, sosyal sorumluluk projesiyle örnek bir daynışma örneği göstererek, ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyecek yardımında bulundular.

Mardin Acil Yardım Derneği adına bir araya gelen sağlıkçı gençler, kışın üşüyen İhtiyaç sahibi çocuklara Mont, Bot ve kışlık giyecek yardımında bulundu.

Bir grup sağlıkçının yaşama uzanan ellerinden yardım eline uzanması ile Acil Yardım Derneği çatısı altında birleşen gönüllü 112’ciler az çok demeden hayırseverlerin desteği ile çok sayıda ihtiyaç sahibi çocuğa kış şartlarında üşümesinler diye yardım ulaştırdılar.

Kırsal ve merkez mahallelerde ihtiyaç sahibi öğrencileri, öğretmenlerin ve muhtarların desteğiyle tespit eden

dernek üyeleri, az-çok demeden gönüllülerden temin edilen maddi desteklerle öğrencilerin kışlık giyeceklerini temin ederek teslim ettiler.

Dernek yetkilileri, 2019 Kasım ayı içerisinde Mardin'de tespit edilen ihtiyaç sahibi 500'e aşkın öğrenciye yardım ulaştırdıklarını, bu yardımları daha fazla çocuğa ulaştırmanın gayretiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

"Unutulmamalıdır ki; yoksulluğun sebebi yokluk değildir ,paylaşmayı unutan insanlıktır." diyen dernek yöneticileri, ihtiyaç sahibine ulaşıp paylaşmak için yardımların önemine vurgu yaptılar.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle