Şahin, Dini mekanlara hizmeti önemsiyoruz

Şahin, Dini mekanlara hizmeti önemsiyoruz
06 Ekim 2019 Pazar Saat 14:35 0

Midyat'ın Akçakaya mahallesinde bulunan Seyit Mecid Cami için yenileme ve restorasyon çalışmalarına başlandı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, ziyaret kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, İlçe merkezi ile kırsal mahallelerde bulunan dini mekanlarda fark gözetmeksizin hepsine gereken hizmetlerin yapılacağını kaydederek, bu konuda Seyit Mecid Cami için de yenilme çalışmaları ile çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandığını söyledi.

Midyat'ın dillerin ve dinlerin kadim bir beldesi olduğuna işaret eden Başkan Şahin, İnançlara azami saygı gösteren bir yönetim olarak, dinler arasında fark gözetmeden bütün dini mekanlara camisinden kilisesine kadar hemen hepsine hizmet götürmenin başlıca görevleri olduğunu kaydetti.

Başkan Şahin, “Geçtiğiniz Eylül Ayında temelini attığımız Sosyal Tesislerin yapımına hızla devam ediliyor. Sosyal Tesislerin yanında bulunan Seyit Mecid Cami için yenilme çalışmalarına da bugün başlamış olduk. Seyyid Mecid Cami'nde ve Sosyal Tesisler yapılan düzenlemeler tamamlandığında ilçemizin büyük bir ihtiyacına cevap vermiş olacağız.” dedi.

Seçimler öncesinde halkımıza vermiş olduğumuz sözün birisini daha bugün başlatmış olmanın mutluluğu içerisinde oluğunu kaydeden Şahin, “Başlattığımız çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunmuş olacağız. Mahallenin düşük gelirli bir bölgesinde bulunan cami, mevcut haliyle hem statik açıdan hem de fiziksel şartlar itibariyle ibadete elverişli bir yapı değildi. Çevre halkının, mevcut durumu düzeltebilecek ekonomik güce sahip değildi. Caminin uygunsuz koşullarda hizmet etmesine sebep olmaktaydı. Camimizin tuvaletleri, abdest alma bölümü olan şadırvan ve sosyal tesisleri ile diğer bölümlerin en temiz bir şekilde hizmet verecek." diye konuştu.

Şahin daha sonra Akçakaya Mahallesinin sorunlarını mahalle sakinlerinden dinledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

13 saat önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

1 gün önce...

HDP, DEDAŞ'ın devletleştirilmesini istedi

HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, DEDAŞ’ın devletin sa [...]

1 gün önce...

TOKİ'nin arsaları açık arttırma ile satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) onlarca nitelikte arsay [...]

1 gün önce...

Teşekkür indirimi! Sağlık Çalışanlarına En Eğitimli Destek

Mardin Kültür Koleji, koronavirüs ile mücadelede ö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN