Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi

Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi
31 Mart 2020 Salı Saat 15:00 0

Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ilçeye büyük bir katkı sağlayacağı ifade edildi.

Midyatlıların dört gözle beklediği “Sanat ve Tasarım Fakültesi” açılması kararı, Resmî Gazete’de yayınlanmasının ardından, Belediye Başkanı Veysi Şahin, fakültenin ilçeye büyük bir katkı sağlayacağını belirterek, alınan karar vesilesiyle sevinçli olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Şahin, “Halkımızın eğitim ve öğretim alanındaki taleplerine karşılık vermek için büyük gayret gösteriyoruz. Midyat’ta Sanat ve Tasarım Fakültesi açılacak olması, ilçemizin eğitim alanında atağa kalkmasına neden olacak. İlçemize Fakülte açılması için yoğun taleplerde ve girişimlerde bulunduk. Son olarak ilçemize bir Fakültenin kazandırılması için çok gayret gösterdik. Özel bir stratejik ağırlık vererek el birliğiyle ilçemize bir fakülte kazandırmanın sevincini yaşıyoruz." dedi.

Şahin, açılacak fakültenin bölgenin yapısına uygun olmasını istediklerini ve bu çerçevede hareket ettiklerini vurgulayarak, “Biz özellikle sanat ve tasarım alanında bir fakülte kurulmasını istedik. Çünkü Midyat'ın korunmuş tarihi dokusu, köklü tarihi, geleneksel el sanatları, farklı kültür ve inançların bir arada yaşadığı bir ilçe. Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüyle, Milletvekillerimiz, Valimiz ve biz YÖK'e bu yönde bir fakülte açılması için teklifler gönderdik.” diye konuştu.

Şahin, emeği geçenlere teşekkür etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN