Sakarya'daki işçilere saldıran zanlılar gözaltına alındı

Sakarya'daki işçilere saldıran zanlılar gözaltına alındı
07 Eylül 2020 Pazartesi Saat 01:34 0

Sakarya'da mevsimlik tarım işçilerinin darbedildiği iddiasına ilişkin sosyal medya görüntüleri üzerinden yayınlanan görüntülerde yer alan iki şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kocaali Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya karıştığı belirlenen görüntülerde yer alan iki zanlı hakkında gözaltı kararı alındı.

Kolluk kuvvetlerince şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlatığı öğrenildi. Mazıdağı'ndaki köylerine geri dönen saldırıya uğraya aileyi AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Mazıdağı İlçe Başkanı Mehmet Zeki Yetiştiren ile teşkilat mensupları ziyaret etmişti. Mağdur Aileye geçmiş olsun dileklerini iletilen ziyarette; aile mensuplarına AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç'ın telefonu üzerinden ulaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konunun takipçisi olduğunu gereken tahkikatın yapılacağının, gerekenin yapılacağının sözünü verdiği öğrenildi.

SAKARYA VALİLİĞİ: OLAY YARGIYA İNTİKAL ETTİ

Konuya ilişkin Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada, 22 Ağustos'ta Kocaali ilçesinde fındık bahçesinin sahipleri arasında çıkan tartışma sonucu arbede yaşandığı, şahıslardan birinin aracını diğer kişinin üzerine sürdüğü, bu esnada Mardin nüfusuna kayıtlı iki kadın işçi ile Düzce nüfusuna kayıtlı bir erkek işçinin yaralandığı ve olayın yargıya intikal ettiği belirtilmişti.

Sakarya'da saldırıya uğrayan Mazıdağı'lı Demir ailesinin mensupları, 15-16 kişilik bir grup halinde 20 gün önce fındık bahçelerinde çalışmak üzere Sakarya'ya gittiler. En büyükleri 27 yaşındaydı. En küçükleri ise 15 yaşındaki Şilan. Gruplar halinde bahçelerde çalışıyorlardı. Cuma günü de Hasan Cebecioğlu adlı kişinin bahçesinde çalışmaya başladılar. Ancak fındık toplarken anlaşmazlık çıktı. Sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntülere yansıyan olaylar yaşandı.

Demir ailesinin üyeleri başlarından geçenleri şöyle anlattı: Baran Demir: "Cuma sabah erkenden çalışmaya başladık. 2 saat falan geçmişti. Hasan adlı bu adamın bahçesindeki ilk günümüzdü. Fındık topluyorduk. Hasan adlı adamın torunu bizi yönlendiriyordu. Bize 'Bu tarafa kayın, burayı da toplayın' dedi. Biz de o tarafa yöneldik. Ancak Hasan gelerek 'Köpek sürüsü gibi ne o tarafa bu tarafa gidiyorsunuz' diye bize kızdı, hakaret etti. Biz de torununun yönlendirdiğini söyledik. Hakarete devam etti. 'Seni jandarmaya şikâyet edeceğiz, işçilere kötü davranıyorsun diye' dedik. Orada artık çalışmayacağımızı söyledik. Köye gittik. Oğullarını aramış demek ki. Oğulları geldi. 'Babamıza kim böyle böyle dedi' diye sordular. Küfür edip bize saldırdılar. 15 yaşındaki kuzenim Şilan'ı da darp ettiler."

Kılıç, Tarım işçilerine yapılan saldırıyı kınadıYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

Aman Dikkat... Sağlık Bakanlığı 2 bağlantı için uyardı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi des [...]

1 gün önce...

Dal, Muhtarlar gününde Cumhurbaşkanına teşekkür etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Mardin Hüküme [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN