Sakatlar Derneğinden AK Parti'ye ziyaret

Sakatlar Derneğinden AK Parti'ye ziyaret
15 Mayıs 2020 Cuma Saat 18:57 0

İl Başkanı Faruk Kılıç, “Engelli vatandaşlarımızın genel hayatta daha fazla varlık göstermelerini, sosyal alanlarda sorumluluk üstlenmelerini ve toplumla daha bütünleşmelerini sağlamak en temel sorumluluğumuzdur”dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk, Engelliler Haftası dolayısıyla AK Parti Mardin İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek İl Başkanı Faruk Kılıç ile bir araya geldi.

İl Başkanı Kılıç ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Her yıl yaptığımız olduğu gibi, aslında AK Parti Teşkilatı olarak bizlerin sizleri ziyarette bulunarak haftanızı kutlamamız gerekiyordu. Fakat Covid-19 nedeniyle sosyal mesafeyi korumak adına derneğinize ziyaret gerçekleştiremedik. İnşallah süreçten hemen sonra inşallah daha farklı bir ortamda bir araya geleceğiz”.

İl Başkanı Kılıç, “Her engelli vatandaşımız bizlerin birer parçasıdır. Çünkü her an herkes belirli bazı sebeplerden dolayı aynı duruma gelebiliyor. Aslında bu düşünceyle hareket etmemiz gerekiyor. Engelleri zihinlerden kaldırdığımız an toplum olarak hayata bakış açımız tamamen normalleşiyor. AK Partimizin 18 yıl boyunca engelli kardeşlerimize kazandırdığı temel hakların asıl sebebi budur. Engelli vatandaşlarımızın çalışma statüsünün yenilenmesi, eğitim durumları, sosyal alanda kazandırılan olgular, istihdam alanları, kendilerinin ve bakıcıların aldığı aylıklar ve bunlara benzer tüm maddeler engelli kardeşlerimizin toplumla iç içe ve hiçbir ayrıştırmaya maruz kalmamaları için hayata geçirilen önemli argümanlardır. Bu vesileyle şahsınızın ve tüm engelli vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı tebrik ediyorum”.

AK Parti’nin tüm engelli vatandaşlara hak ettikleri sosyal yaşamı sunduğunu dile getiren Türkiye Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk, “AK Parti engelli vatandaşlarımızın engelinin aslında engel olmadığını ve bu farkındalığı tüm topluma yaymak için birçok yasayı hayata geçirdi. Tüm bunlar bizim için dönüm noktası niteliğindedir. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize teşekkür ediyorum. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde korona virüs ile başarılı bir şekilde mücadele etmektedir. Engelli kardeşlerimize çağrım, Covid-19’dan etkilenmemek ve salgın bitinceye kadar Sağlık Bakanımızın yapmış olduğu tüm uyarılara mutlaka riayet etmemiz gerekiyor”.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

23 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN