Saldırı olayına bir tepki de Barolar Birliğinden

Mardin Barosuna bağlı avukat çift İbrahim Dündar ve Özlem Dündar'ın önceki gün kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğramasına ve darbedilmesine bir tepki de Türkiye Barolar Birliği tarafından geldi.

Türkiye barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mardin Barosu'na kayıtlı meslektaşlarımız Avukat İbrahim Dündar ve Avukat Özlem Dündar, takip ettikleri bir dosyada davanın karşı tarafı olan kalabalık bir grup tarafından evlerinin önünde saldırıya uğramış ve darp edilmişlerdir.

Şiddetin esir aldığı gözü dönmüş saldırganlar, meslektaşımız İbrahim Dündar’ı bıçak ile yaralamış, meslektaşımız Özlem Dündar’ı ise karnındaki 8 aylık bebeği ile ağır darp etmişlerdir.

Meslektaşlarımıza acil şifalar diliyor, Türkiye Barolar Birliği olarak Mardin Baromuzla birlikte soruşturmanın yakın takipçisi olacağımızı ve faillerin hukuk önünde cezalandırılmasını sağlayacağımıza söz veriyoruz.

Saldırı, bir hâkime ya da savcıya yapılsa verilecek tepki maalesef yargının kurucu unsuru olan avukata yapıldığında aynı olmuyor. Bunun en son örneği iki saldırganın suçlarını itiraf etmelerine rağmen adli kontrolle serbest bırakılmaları olmuştur.

Sadece şunu soruyoruz: Bir hâkim ya da savcı çifte bıçaklı saldırı olsa, hamile eş darp edilse, diğer eş bıçakla yaralansa saldırıyı gerçekleştirdiğini sorguda itiraf edenler salıverilir miydi? Başka sorumuz yok! Mardin Baromuzun aşağıda aynen verdiğimiz açıklamasına biz de imza atıyoruz."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle