Saldırı olayına bir tepki de Barolar Birliğinden

Saldırı olayına bir tepki de Barolar Birliğinden
19 Eylül 2019 Perşembe Saat 13:30 0

Mardin Barosuna bağlı avukat çift İbrahim Dündar ve Özlem Dündar'ın önceki gün kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğramasına ve darbedilmesine bir tepki de Türkiye Barolar Birliği tarafından geldi.

Türkiye barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mardin Barosu'na kayıtlı meslektaşlarımız Avukat İbrahim Dündar ve Avukat Özlem Dündar, takip ettikleri bir dosyada davanın karşı tarafı olan kalabalık bir grup tarafından evlerinin önünde saldırıya uğramış ve darp edilmişlerdir.

Şiddetin esir aldığı gözü dönmüş saldırganlar, meslektaşımız İbrahim Dündar’ı bıçak ile yaralamış, meslektaşımız Özlem Dündar’ı ise karnındaki 8 aylık bebeği ile ağır darp etmişlerdir.

Meslektaşlarımıza acil şifalar diliyor, Türkiye Barolar Birliği olarak Mardin Baromuzla birlikte soruşturmanın yakın takipçisi olacağımızı ve faillerin hukuk önünde cezalandırılmasını sağlayacağımıza söz veriyoruz.

Saldırı, bir hâkime ya da savcıya yapılsa verilecek tepki maalesef yargının kurucu unsuru olan avukata yapıldığında aynı olmuyor. Bunun en son örneği iki saldırganın suçlarını itiraf etmelerine rağmen adli kontrolle serbest bırakılmaları olmuştur.

Sadece şunu soruyoruz: Bir hâkim ya da savcı çifte bıçaklı saldırı olsa, hamile eş darp edilse, diğer eş bıçakla yaralansa saldırıyı gerçekleştirdiğini sorguda itiraf edenler salıverilir miydi? Başka sorumuz yok! Mardin Baromuzun aşağıda aynen verdiğimiz açıklamasına biz de imza atıyoruz."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

21 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN