Saldırı sırasındaki panik kameralara böyle yansıdı

Saldırı sırasındaki panik kameralara böyle yansıdı
25 Ekim 2019 Cuma Saat 15:11 0

Suriye'nin Derbesiye kasabası yakınlarında Kızıltepe'nin sınır mahallesi Taşlıca'yı hedef alan ve iki sivil vatandaşın vefatıyla sonuçlanan havanlı saldırı sırasında yaşanan panik anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Fırat'ın doğusunda yürütülen 'Barış Pınarı Harekatı' sırasında, 15 Ekim'de, PKK/YPG'liler tarafından Suriye'nin Haseke kentine bağlı Derbesiye kasabasından Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Taşlıca (Xerabkort) Mahallesine havan saldırısı düzenlemişti. Saldırıda 2 sivil hayatını kaybetmiş, 12 sivil de yaralanmıştı.

Saldırı sonrası bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilmiş, yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırılmıştı. Olay sonrası yardıma giden vatandaşlara da havan topu atıldığı ortaya çıktı. PKK/YPG'nin bu taktiği daha önce Mardin Nusaybin ilçesinde, 8 sivilin hayatını kaybettiği saldırıda uygulamıştı.

Saldırıda hayatını kaybeden Hacı Halil Türkoğlu ile yeğeni Bedran Türkoğlu, köylerinde defnedildi. Taziyeleri ise Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan İpek Mahallesi Taziye Evi'nde kabul edildi.

Saldırı sonrası oluşan panik anları, Taşlıca'ya bir kilometre uzaklıkta bulunan Büyükboğaziye Mahallesindeki (Köyü) bir benzin istasyonunun güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, havan mermilerinin düştüğü anın sonrası paniğe kapılan vatandaşların kaçışları yansırken, görüntüler saldırının ve patlamanın şiddetini ortaya koyuyor.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin son [...]

1 gün önce...

Karne heyecanına bıçaklı kavga gölgesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasınd [...]

1 gün önce...

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karn [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN