Samsunlu İş Adamından Mardin'e Araç Desteği

Samsunlu emekli öğretmen Necmi Karataş, Mardin’e gelerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 5 adet araç hibe etti.

Mardin merkez, Midyat ve Ömerli ilçelerinde 26 yıl öğretmenlik ve idarecilik yapmış olan Samsunlu emekli öğretmen Necmi Karataş yıllar sonra eğitim neferi olarak yine Mardin’e geldi.

Emekli öğretmen Necmi Karataş, yıllar önce görev yaptığı Mardin’e gelerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 5 adet araç hibe etti.

Hibe edilen araçlarla ilgili olarak düzenlenen protokolün imza törenine katılan Vali Mustafa Taşkesen, ömrünü eğitime adayan Karataş’ın yaptığı katkının çok anlamlı olduğunu, bu davranışın ülkemiz insanının vefakar, samimi ve hayırsever yönünün bir göstergesi olduğunu belirtti ve emekli öğretmen Karataş’a teşekkür ederek günün anısına Mardin figürlü bir plaket takdim etti. İmza törenine Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karataş ailesinin bireyleri ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Sait Kerimoğlu katıldı. Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, hibe edilen araçlardan üç tanesinin ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kullanılacağını ve hayırsever emekli öğretmen Necmi Karataş’ın adının bir okula verileceğini söyleyerek Karataş ailesine teşekkür etti.

Hibe edilen araçlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen bir törenle teslim alındı.

HAYIRSEVER İŞ ADAMINDAN EĞİTİME ARAÇ DESTEĞİ

HAYIRSEVER İŞ ADAMINDAN EĞİTİME ARAÇ DESTEĞİ

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle