Savur'un Aysun Öğretmeni'nden örnek davranış

Savur'un Aysun Öğretmeni'nden örnek davranış
26 Temmuz 2019 Cuma Saat 19:28 1

Savur ilçesi Halk Eğitim Merkezinde kadınlara okuma yazma öğreten Öğretmen Aysun Yıldız, boş vakitlerinde ise çocuklarda çevre temizliği bilincini geliştirmek için onlarla birlikte çöp toplayarak örnek bir davranış sergiliyor.

Savur ilçesi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ücretli öğretmenlik yapan Aysun Yıldız, hafta içi okuma yazma bilmeyen kadınlara kurs veriyor. Yıldız, hafta sonları ise doğup büyüdüğü ve şu an ikamet ettiği Hisarkaya (Kelehê köyü) mahallesindeki çocukları farklı etkinliklerle eğitmeye çalışıyor.

Yaklaşık 4 yıldan beri "Köy çocukları ve ihtiyaç sahipleri yardım platformu" adıyla sosyal medyada açtığı sayfa üzerinden hayırseverlerin yardımlarıyla köydeki çocuklara giyim, ayakkabı ve ailelere gıda yardımında bulunduklarını ve farklı etkinliklerle çocukları sevindirerek eğitmeye çalıştığını söyleyen Yıldız, çalışmalarının daha farklı etkinlerle devam edeceğini söyledi.

Son olarak çocuklarda temiz çevre bilincini oluşturmak için hafta sonları kendileriyle köyün içinde ve dışında bulunan çöpleri topladıklarını söyleyen Yıldız, bazıları 'bir öğretmen nasıl köydeki çöpleri toplar' diye yadırgarken genelde çalışmamız takdirle karşılanıyor.

Geleceğimizin teminatı olan çocukların; topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinci ile yetiştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Yıldız, şöyle devam etti:

İlk önce çocuklar kendilerini tanımaları gerekir. Kimdir, nereden gelmiştir ve nereye gidecektir? Eğer ilk önce çocuk kendini tanırsa ülkesine, topluma ve ailesine sorumluluk sahibi birey olarak yetişir. Herkesin ve her kesimin çabası bu yönde olması gerekir. Çocuklara sevgi ve şefkatle dokunulduğunda istediğiniz her bilgiyi rahatlıkla verebilirsiniz. Çünkü çocuklar şefkat ve merhamete muhtaçtır. Bugünün çocukları yarının bilim adamları, ilim adamları, mühendisi, doktoru, öğretmeni olacak. Biz de bu düşünceyle çocuklara bir nebze de olsa kol kanat germeye çalışıyoruz.

Yıldız, "Geçen sene köyümde ücretli öğretmenlik yapıyordum. Bu sene ise Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hafta içi okuma yazma bilmeyen annelerimize kurs veriyorum. Hafta sonları ise doğup büyüdüğüm ve şu an ikamet ettiğim Hisarkaya Mahallesindeki çocukları farklı etkinliklere eğitmeye çalışıyorum. Yaklaşık 4 yıldır 'Köy çocukları ve ihtiyaç sahipleri yardım platformu' adıyla sosyal medyada açtığım sayfa üzerinden hayırseverlerin yardımlarıyla köydeki çocuklara giyim, ayakkabı ve ailelere gıda yardımında bulunuyoruz ve farklı etkinliklerle çocukları sevindirerek eğitmeye çalışıyoruz. Son olarak çocuklarda temiz bir çevre bilinci oluşturmak ve başkalarına örnek olmak için kendileriyle birlikte çöp topladık. Tabi çöp topladığımız da birileri 'bir öğretmen nasıl çöpleri toplar' diye yadırgarken, çoğunluk ise yaptığımız çalışmayı takdirle karşıladı. İnşallah çalışmalarımız farklı etkinlerle devam edecek."YORUMLAR :::

  1. Mustafa Öğretmen
    26 Temmuz 2019 Cuma Saat 22:41 CEVAPLA
    Çalışkanlığı, gayreti ve çevre duyarlılığı nedeniyle meslektaşımı kutluyorum. Yaşadığımız beldeler bize Allah’ın bir emanetidir. Bu emaneti gelecek nesillere temiz bir şekilde ulaşmasına katkı ve örneklik sunan öğretmenimize sevgiler ve saygılar...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milli Eğitim Müdürü merkeze alındı

Mardin İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı görevden [...]

21 saat önce...

Mardin Barosundan Kayyum Açıklaması

Mardin barosu yaptığı basın açıklaması ile Mardin' [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de telafi eğitimleri başladı

Ekim ayından Nusaybin'de yaklaşık 2 haftalık eğiti [...]

1 gün önce...

Erhan Çelik Mardinlilere damat oldu

Ünlü Sanatçı Gülben Ergen ile yaşadığı evliliği so [...]

1 gün önce...

AK Parti'den neden istifa ettiğini açıkladı: Erdoğan istedi

AK Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mus [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN