Seçim tartışması kanlı bitti

Seçim tartışması kanlı bitti
14 Haziran 2011 Salı Saat 13:02 5

Midyat'a bağlı Acırlı Beldesi'nde iki aile arasında çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

Elde edilen bilgilere göre; seçim günü sandık başında çıkan bir tartışma yüzünden Cengiz ve Can aileleri kavga etti. Vatandaşların araya girmesiyle olay seçim günü kapatılmıştı.
Daha sonra Acırlı Beldesi Karşıyaka Mahalle muhtarı Rıdvan Can(50) iş yerinde bir gurup gencin saldırısına uğradı. Saldırıda başından yaralan Can, arbede sırasında A.Kadir Ceniz ‘i (18) boğazından bıçakla yaraladı. Yaralılar Midyat Devlet Hastanesi’ne getirildi.
HASTANE KORİDORUNDA KALBİNDEN BIÇAKLANDI

Abisi Rıdvan Can’ın yaralı olduğunu duyan Sabri Can(41) hastane geldi. Bu sırada hastanenin içinde Cengiz ailesinin bireyi ile karşılaşan Sabri Can saldırıya uğradı. Koridorda Can, 4 bıçak darbesi yedi. Bıçak darbelerinden biri kalbine isabet etmesiyle olay yerinde hayatını kaybederken, hastane polisi meydana gelen arbede de biber gazı kullandı. Sabri Can’ı bıçaklayan zanlının Bahattin C.(41)olduğu iddia edilirken, Polis zanlıyı yakalama çalışmaları başlattı.

GÜVENLİK KAMERASI 5 AYDIR ÇALIŞMIYOR

Öte yandan hastane’nin güvenlik kameralarının 5aydır çalışmadığı iddia edildi.Yaralıların hastaneden sevk edilmesi sırasında güvenlik güçleri adeta etten duvar ördü.

Ağır yaralı olan A.Kadir Cengiz’e (18)  KBB uzmanı Dr. Cevdet Murat Akagün tarafından yapılan müdahalenin ardından Diyarbakır Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Başından yaralanana Karşıyaka Mahalle muhtarı Rıdvan Can yapılan müdahalenin ardından Mardin’e sevk edildi. Olayı duyan Can ailesi hastaneye akın etti. Polis arbede çıkmaması için geniş güvenlik önlemi aldı.

Sabri Can’ın öldüğünü duyan yakınları hastanede sinir krizleri geçirdi. Hastanenin içinde bıçaklanarak vurulmasına tepki gösterdi. Sabri Can’ın cesede Diyarbakır’a otopsi yapılmak üzere gönderildi.
YORUMLAR :::

 1. çelebici ye
  17 Haziran 2011 Cuma Saat 00:52 CEVAPLA
  haklısın walla çok çok emeği geçmiştir. mesela yeni hastanenin şu an ki yerinde kurulması bizzat çelebi tarafından istenmiş olup,nedeni ise orda bulunan arazilerin değerlenmesi şeklinde değerlendirilebilir. Erkek sen olduğuna göre neden ismini açıklamadın! yoksa senin boynundaki tasmayı sahibin çıkar madı mı? Bir sahibimiz varsa o da allahtır kula kul olmayız. benim çelebi ile hiç işim olmaz.Ama diğer tarafta çeebiyi yoğun bir trafik beklediğini söyleyebiirim.Rabbim bir daha çelebi gibilerini başımıza mu sallat etmesin!
 2. ölene kadar ÇELEBİ 'Cİ
  16 Haziran 2011 Perşembe Saat 14:39 CEVAPLA
  bU YORUM YAPAN ANTİ ÇELEBİCİLER HAKTAN HUKUKTAN ANLAMAYAN ANLAMAYACAK OLANLAR SİZLERSİNİZ ÇELEBİNİN YAILAN HER KARIŞ HZMETTE EMEĞİ VARDIR SİZİN GBİ ÖDLEKLER ANCAK TAKMA İSİMLE YORUM YAPIP ÇAMUR ATARLAR.ERKEK ADAM SÖYLEDİĞİ SÖYLEMİN ARKASINDA DURUR VE İSMİNİ AÇIK BİR ŞEKLDE YAZAR.SİZİN GİBİ PİYONLARLA ÇELEBİNİN İŞİ OLMAZ.SAHİPLERŞNİZ KİMSE ONLAR GELSİN.
 3. ati çelebiye
  15 Haziran 2011 Çarşamba Saat 15:50 CEVAPLA
  anti çelebiye katılmamak elde değil gerçektende haklısın ama sadece onda mı hata yardakçılığı el etek öpen sabah resmi dairede çalışana akşam da Çelebilerin uşaklığını yapanlara ne demeli bu halk gelip yalakalığı ,menfaati bıraksa daha ileri yerlere gelecekte ama olsun bırakmasınlar layık değiller allah bu tür insanlara acısın zavallılar her zaman güçlünün yanında yer almak ama bir gün bitecek bunlar yok olup defolup yok olacaklar
 4. anti çelebi
  15 Haziran 2011 Çarşamba Saat 00:15 CEVAPLA
  tabii eski vekil hastanede sürekli at koşturdukça asgari ücretlinin ekmeğiyle oynarken,oğlu da b.tabip yardımcılığı yaparken hastaneye kamera takmak nerden aklına gelsin bu kadar işin içinden. Süleyman çelebi hakkımızı sana helal etmiyoruz tabii haktan hukuktan anlarsan anlamıyosun ya . o midyata bir çivi bile çakmadın. Memleket seni ve babanı hiç unutmayacak.
 5. Rıdvan Demir
  14 Haziran 2011 Salı Saat 15:02 CEVAPLA
  yani her yerinden pislik kokan bir durum. hastahanede bıçakla adam öldürülür, kamera çalışmaz, tercihler için kavga edilir

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İl Sağlık Müdürlüğü'nde Promosyon rekoru

Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm personeller [...]

1 gün önce...

Kış Sezonuna Özel Tesettür Giyim Modelleri

Kış sezonunda da tesettürde şıklık ve rahatlık sağ [...]

1 gün önce...

Artık Merkez Bankası belirleyecek

Bankacılık sektörünün net kârını aşan, tüketiciyi [...]

1 gün önce...

Çalışan başına 49 bin lira verilecek Yeni yılda istihdam desteği devam edecek!

2018'de başlatılan ilave istihdam desteği 2020'de [...]

1 gün önce...

"İstifalar olacak" demişti istifalar peş peşe geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN