Şehidin vasiyeti yerine getirildi

Şehidin vasiyeti yerine getirildi
03 Aralık 2019 Salı Saat 11:44 0

Teröristlerin tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan jandarma uzman onbaşı Mehmet Acar’ın, vasiyeti üzerine yeni dünyaya gelen bebeğine İkranur ismi verildi.

Ömerli kırsalında teröristlerin tuzakladığı EYP’nin infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Acar’ın 4 Eylül’de şahadete ermesinden iki ay sonra eşi Fatma Acar’ın bir kız bebeği oldu. Sağlıklı bir şekilde doğan bebeğe, babası şehit Uzman Onbaşı’nın vasiyeti üzerine İkranur ismi verildi.

Eşi şehit olunca 7 aylık hamile olan eşi Fatma Acar, 1 hafta önce yaşadığı kırsal Salihköy Mahallesi'ndeki evinden 112 acil servis ambulansıyla alınarak, Özel Mardin Park Hastanesi'ne kaldırıldı.

Fatma Acar burada, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Şahin Önen’in de katıldığı normal doğumda 2 kilo 700 gram ağırlığında 52 santim boyunda kız bebek dünyaya getirdi.

Doğum sonrası İkranur bebek için kontrole gelen Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, evliliklerinin 10’uncu ayında eşinin şehit olduğunu belirterek, "Kızımızın ismini eşim İkranur koymuştu, cinsiyetini biliyorduk. Benim eşim şehit olmadan 3 ay önce bir patlama yaşanmıştı, tekrar araç patlamıştı. Eşim o zaman ilk eve girdiğinde kullandığı ilk cümle 'Ya çocuğumu göremeseydim' dedi. Bana şehit haberi geldiğinde ilk aklıma gelen oydu. Lütfen olmasın dedim, sadece çocuğunu çok görmek istiyordu nasip olmadı. O şu an görüyordur eminim, hissediyordur ondan da eminim. Rabbim cennetin en güzel yerini ona nasip etsin bizi de şefaatine nail eylesin. Çevremde bir sürü insan var ama o bana Mehmet'in emaneti. Onun hep destekçisi olacağım, en güzel okulda, en güzel yerlerde okutacağım"dedi.

1 hafta önce özel hastanede doğumu yaptığını hatırlatan Acar, hastane yönetiminin ve doktorların yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:

"Çok zor bir süreçten geçtik. Rabbim kimseye yaşatmasın. Çünkü hani belki eşim onu görecek 'Şehitler Ölmez' diyorlar ya, ama kızım onu görmeyecek. Bir çocuğa babasını anlatacaksın ama nasıl anlatacağımı bilmiyorum hiçbir şekilde, eşim çok iyi bir insandı. Allah razı olsun hiçbir kötülüğünü görmedim, çok zor hani bir çocuğa bir insan nasıl anlatılır bilmiyorum. En iyi şekilde anlatacağım babasının, çünkü babası çok iyi bir insandı. Her ne kadar herkes dese ki arkasındayız, yanındayız, hiçbir zaman kimseye muhtaç etmeyeceğiz dese de ama hiç kimse ona bir babanın sevgisini veremez. Nasıl hiç kimse bir anne sevgisini veremiyorsa hiç kimsede bir baba sevgisini veremez. Rabbim büyük, her şey kader, kaderimizde bu varmış yaşayacağımız varmış Rabbim sabrını versin veriyor da."

“İkranur ilk torunum değil ama Mehmet’imin ilk çocuğu sevdiğim bir parçam, ölünceye kadar gözüm gibi bakacağım.”diyen şehidin Babası Alaaddin Acar da “Elhamdülillah oğlum biliyordu cinsiyetini kendi vermişti ismini. Rabbime şükürler olsun, oğlum şehit oldu. Elhamdülillah 4-5 tane kardeşleri de var gene bu vatana, bu millete, bu bayrak uğruna canımızı hepimiz feda etmeye, şehit olmaya varız, devletimiz sağ olsun. İkranur Mehmet’in emanetidir, canımızdan bile daha çok seviyoruz, bide torun çocuktan daha fazla sevilir.”diye konuştu.

Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Ersöz de, İkranur bebek ve annesine hayat boyu ücretsiz sağlık hizmeti verileceklerini kaydetti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Silahlı saldırıya uğrayan Nakşibendi Şeyhi vefat etti

Bölgenin tanınmış kanaat önderlerinden Şeyh Abdülk [...]

15 saat önce...

Özhaseki: "Milletin ümidi olmaya devam edeceğiz"

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan [...]

1 gün önce...

Sahte rapor operasyonu Mardin'e de sıçradı

Batman'da düzenlenen operasyonda, para karşılığınd [...]

14 saat önce...

Kayganlaşan zemin kazaya neden oldu

Diyarbakır kara yolunda otomobil sürücüsü, kayganl [...]

14 saat önce...

Kahraman Ailesi'nin acı günü

Mardin'de şeyhseydoş (Mala Bubê) ailesinin ileri g [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN