Şehir bir kez daha susuz kaldı

Sahipsiz Memleket Şehir bir kez daha susuz kaldı
07 Temmuz 2019 Pazar Saat 15:58 3

Mardin’de MAR-SU’yun borcundan dolayı DEDAŞ’ın elektriklerini bir kez daha kesmesi ile Artuklu ilçesine su verilemiyor. Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi A.Ş (DEDAŞ), mahkeme kararına rağmen borcu yüzünden MARSU’nun elektriğini kesti. Mardin merkez Artuklu ilçesine üç gündür su verilemiyor.

Kesintiye tepki gösteren Mardin Büyükşehir Belediyesi yönetimi, DEDAŞ’ın Mardin Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kesintiye son verme kararını hiçe sayarak kesintiye gittiğini açıkladı.

Mayıs ayının başında yapılan kesinti için DEDAŞ’le görüşmeler yapan ve tahsilat paralarını borç karşılığı DEDAŞ’a veren MARSU’nun elektriği iki gün önce ödemesi gereken taksiti MAR-SU tarafından DEDAŞ hesabına geç yatırıldığı iddiası ile elektriği kesti.

MARSU avukatları, Mardin 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, elektrik kesintilerine tedbiren son verilerek yeniden elektrik verilmesi talebinde bulundu. Mahkeme 17 Mayıs’ta verdiği karar ile DEDAŞ’tan söz konusu elektrik kesintilerine son verilmesi yönünde karar almasına rağmen DEDAŞ, Cuma günü yeniden elektrikleri kesince merkez Artuklu ilçesine üç gündür su verilmiyor. Karara tepki gösteren Mardin Büyükşehir Belediyesi yönetimi, yapılan bu kesintilere tepki göstererek, kayyım döneminde borçlarını tahsil edemeyen DEDAŞ’ın HDP’li yönetimin başa gelmesi ile halkı adeta cezalandırdığını ileri sürdüler. MARSU yetkilileri ile DEDAŞ yetkilileri arasında üç gün boyunca yapılan görüşmeler sonunda paranın hesaba aktarıldığı anlaşılınca DEDAŞ'ın MARSU'ya ait su pompalara elektriği vermesi ile şehre su verilebilecek. 

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise “DEDAŞ Mardin halkını susuz bırakmakta direniyor! Daha önce de mahkeme kararını vermişti. Bir kez daha 3 gündür MARSU’ya elektrik verilmemektedir. Bundan kaynaklı su pompalaması yapılamamaktadır. Böylece depolarınızdaki suyun bitmesi halinde il genelinde sular akmayacak” denildi.
YORUMLAR :::

 1. Ahmet
  08 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 23:34 CEVAPLA
  Ahmet Türk açıklama yapmış, neden vermiyorsunuz??
 2. erhan
  08 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 23:01 CEVAPLA
  mardin de memleket mi Allah aşkına? köy gibi memleket sözde buyuksehir :D
 3. HALK
  08 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 12:06 CEVAPLA
  bu ne kepazeliktir. Madem borç vardı da, neden belediye seçimlerinden önce tahsil edilmemiştir. Bu ne adiliktir.Halkı cezalandıranı, halk zamanı gelince cezalandırır.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Turnuvada Türkiye Birincisi Oldu

Antalya’da, 18-25 Ocak tarihleri arasında düzenlen [...]

1 gün önce...

AK Parti,esnafları ziyaret etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti M [...]

1 gün önce...

Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi

Dün yaşamını yitiren Mardin Artuklu Üniversitesi Ö [...]

1 gün önce...

İstanbul uçağındaki arıza uçuşu iptal ettirdi

Anadolu Jet'in tarifeli uçağı, İstanbul'a dönüş ya [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Konseyi Muhtarları Dinledi

Midyat Kent Konseyi mahalle muhtarları ile bir ara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN