Şehirler ve Kokular Festivaline Mardin adına katıldılar

Şehirler ve Kokular Festivaline Mardin adına katıldılar
30 Ekim 2019 Çarşamba Saat 17:05 0

E-Twinning projesi kapsamında düzenlenen “Şehirler ve Kokular” Festivaline Mardin'den Dicle İlkokulu öğretmenleri katıldı. Festivalde Mardin iline özgü ürünler tanıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde düzenlenen “Şehirler ve Kokular” Festivali Alanya’da gerçekleşti. E-Twinning projesi kapsamında her ilin kendisine özgü ürün ve kokuların sergilendiği 61 İlin katılım gösterdiği festivale, Mardin ili adına, Kızıltepe Dicle İlkokulu Sınıf Öğretmeni Funda Topçu başkanlığında 2 Öğretmen ve 4 öğrenci katıldı.

Festivalde Mardin iline özgü; Artukbey Kahve ürünü olan Dibek Kahvesi, Hayalet/Badem Şekeri, Kolonya, Kana Cafenin 500 yıllık geleneklere uygun 38 çeşit baharat ile pişirilen Süryani Çöreği ve Bıttım sabunu tanıtıldı.

Festival hakkında bilgi veren Öğretmen Funda Topçu, "İlkleri yaşadığımız bu güzel projede öğrencilerimiz de ilk kez deniz ile tanışmış oldu.Öğrenciler için ayarlanan çok özel bir gemiyle deniz turu yapıldı.Kırmızı Beyaz bayraklarımızla gemide Cumhuriyet kutlaması yapıldı.”Alanya Türkiye kokacak, Alanya'nın kokusu tüm Türkiyeyi saracak” sloganıyla başladığımız projemizden çok güzel anılarla ve Mardinimizi temsil etmenin gururu ve mutluluğuyla döndük.Organizasyon sorumlusu sayın Fatma Ayan hocamıza, kıymetli Öğretmen ve Öğrencilerimizi ağırlayan herkese teşekkür ediyoruz."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan elektrik meselesi için Mardin’e geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, böl [...]

1 gün önce...

HDP’li vekil elektrik kesintilerini meclise taşıdı

HDP’li milletvekili Ebrü Günay son günlerde artış [...]

1 gün önce...

Belediyeden engelli dostu çalışma

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı kurum o [...]

1 gün önce...

Kent Konseyi kuruldu

Midyat ilçesinde tarihi bir adım atılarak, Kent Ko [...]

1 gün önce...

Zeytinci esnafı umduğunu bulamadı

Yeşil zeytin pazarındaki esnaf, bu yıl beklediği s [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN