Şehirler ve Kokular Festivaline Mardin adına katıldılar

Şehirler ve Kokular Festivaline Mardin adına katıldılar
30 Ekim 2019 Çarşamba Saat 17:05 0

E-Twinning projesi kapsamında düzenlenen “Şehirler ve Kokular” Festivaline Mardin'den Dicle İlkokulu öğretmenleri katıldı. Festivalde Mardin iline özgü ürünler tanıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde düzenlenen “Şehirler ve Kokular” Festivali Alanya’da gerçekleşti. E-Twinning projesi kapsamında her ilin kendisine özgü ürün ve kokuların sergilendiği 61 İlin katılım gösterdiği festivale, Mardin ili adına, Kızıltepe Dicle İlkokulu Sınıf Öğretmeni Funda Topçu başkanlığında 2 Öğretmen ve 4 öğrenci katıldı.

Festivalde Mardin iline özgü; Artukbey Kahve ürünü olan Dibek Kahvesi, Hayalet/Badem Şekeri, Kolonya, Kana Cafenin 500 yıllık geleneklere uygun 38 çeşit baharat ile pişirilen Süryani Çöreği ve Bıttım sabunu tanıtıldı.

Festival hakkında bilgi veren Öğretmen Funda Topçu, "İlkleri yaşadığımız bu güzel projede öğrencilerimiz de ilk kez deniz ile tanışmış oldu.Öğrenciler için ayarlanan çok özel bir gemiyle deniz turu yapıldı.Kırmızı Beyaz bayraklarımızla gemide Cumhuriyet kutlaması yapıldı.”Alanya Türkiye kokacak, Alanya'nın kokusu tüm Türkiyeyi saracak” sloganıyla başladığımız projemizden çok güzel anılarla ve Mardinimizi temsil etmenin gururu ve mutluluğuyla döndük.Organizasyon sorumlusu sayın Fatma Ayan hocamıza, kıymetli Öğretmen ve Öğrencilerimizi ağırlayan herkese teşekkür ediyoruz."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İpekyolunda ölümlü bir kaza daha

Mardin’de aracın çarptığı genç hayatını kaybetti. [...]

1 gün önce...

Mardin ekibi göçük altından 4 kişilik aileyi çıkardı

Elazığ'daki deprem bölgesine yardıma giden MBB eki [...]

1 gün önce...

Depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen 6,8 büyüklüğünd [...]

1 gün önce...

Evi yanan aile yardım bekliyor

Kızıltepe ilçesinde evdeki eşyaları tamamen yanan [...]

1 gün önce...

Kartpostallık görüntüler oluşturdu

Midyat ilçesine gelen ziyaretçiler kar manzarasın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN