Şehit çocukları buz pistinde gönüllerince eğlendi

Şehit çocukları buz pistinde gönüllerince eğlendi
12 Şubat 2020 Çarşamba Saat 16:49 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonunun organizasyonuyla piste gelen 30 şehit çocuğu eğitmen gözetiminde kayarak güzel vakit geçirdi.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının sömestri hediyesi olarak öğrenciler için üçüncü kez kurduğu buz pistine öğrencilerin yoğun ilgisi devam ediyor. Günde yüzlerce öğrenci patenleriyle buz pistinde kayarak hoş vakit geçiriyor.

Buz pistine misafir olan şehit çocukları, eğitmenlerin gözetimi altında patenleriyle kayarak güzel vakit geçirdiler. İlk defa buz pistine ayak basmanın heyecanını yaşayan şehit çocuklarının mutluluğu gözlerinden okundu. Şehit çocukları bu imkanları kendilerine sunan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’a teşekkür etti.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, belediyenin imkanlarını bu şehrin çocukları için harcadıklarını belirtti.

“Şehit çocukları için ne yapsak azdır” diyen Yaman, şöyle devam etti:

“Bizlere şehitlerimizin emanetleri olan çocuklarımız çok mutlu oldular. Hayatlarında ilk defa buz pistine ayak basmanın heyecanı mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Buz pistinde Görevli öğretmenlerin eşliğinde kayarak hoşça vakit geçirdiler. Onların mutlu olması bizi de mutlu ediyor” dedi.

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonunun Kadın Kolları Genel Başkanı Hatice Turan Kandemir, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’a ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

30 şehit çocuğunu, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın davetlisi olarak buz pistine getirdiklerini ifade eden Kandemir, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Görevlendirme yapılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi gerçekten halkın belediyesi oldu. Başta çocuk ve kadınlar olma üzere birçok önemli çalışmalara imza attı. Herkesin yüzünü güldürüyor. Bu gün şehrimiz, büyükşehire layık hizmetler yapılmakta. Özellikle çocukların yüzü her şekilde güldürülüyor. Buz pisti de bunlardan biri. Çocuklarımız bu pistinde güzel vakit geçirdiler. Eğlenerek streslerini attılar. Yüzlerini güldüren Belediye Başkan vekili Valimiz Mustafa Yaman'a çok teşekkür ediyorum”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN