Şehit polisin cenazesi memleketine gönderildi

Şehit polisin cenazesi memleketine gönderildi
28 Şubat 2016 Pazar Saat 14:47 0

Sabah saatlerinde polis aracına yapılan roketli saldırı sonrasında şehit olan ve son olaylarla birlikte 5 ay içinde Mardin'in 17.şehidi olan Mustafa Keskin'in cenazesi memleketine gözyaşları arasında gönderildi.

Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin sabah saat 05.45 sıralarında, Dicle Mah Çağ Çağ Bulvarı'nda konumlanmış polis zırhlı kobra aracına roketatarlı saldırı düzenlendi. Roket mermisinin isabet ettiği zırhlı polis aracında büyük hasar meydana gelirken, araç içerisindeki 3 polis yaralanmış Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı polislerden Halil Arı ve Hurşit Kelsoy'un tedavilerini GATA'da devam ederken Mustafa Çetin ise yapılan bütün müdahalelere rağmen şehid olmuştu.
İstanbul'dan Mardin'e geçici görevle gelen ve şehit olan polis memuru Mustafa Çetin'in cenazesi, törenle memleketi Konya'nın Ilgın ilçesine gönderildi. Bugün şehit polis Çetin için Mardin İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi.
Törene Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, il protokolü şehidin ailesi, polis ve askerler katıldı.
İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un Kur'an okuması ile başlayan, tören şehidin naaşının alana getirilmesi ile devam etti. Şehid polis memuru Mustafa Çetin'in özgeçmişinin okunduktan sonra törende bir konuşma yapan Vali Ömer Faruk Koçak, son olaylarla birlikte Mustafa Çetin'in Mardin'in 17. şehidi olduğunu hatırlatarak "Yiğit Mustafa, İstanbul'dan geçici görev ile Nusaybin'deki kardeşlerimizin açılan çukurlarla, haince huzurlarını bozmaya çalışanlara mücadele etti. Her şehidimiz, her gazimiz birliğimize ve bütünlüğümüze bir çimento oluyor. Bunu bilmeyen gafiller bir kere daha görsünler. Gafillere bir kere daha gösteriyorum, dönün Cizre'ye bakın sonunuz belli, Silopi'ye bakın sonunuz belli, Sur'da bitmek üzeresiniz sonunuz belli. Dargeçit'te ve Derik'te sonunuz belli. O çukurları kazan gafillere diyorum ki; elinize silah tutuşturanlara dönün deyin ki, "Biz burada çukur kazarken, bombalar patlatırken, kendi milletimize ihanet ederken sizler sıcak yataklarınızda lüks odalarınızda keyif yapıyorsunuz. Biz artık sizin oyunlarınıza gelmeyeceğiz" deyin. Sonunuzu görüyorsunuz, bu hazin sona gitmeden bir kez daha o gafillere diyorum ki bu işin sonu yok. Biran önce teslim olun" dedi.
Vali Koçak, konuşmasında şehit ve gazi ailelerine yaptıkları yardım ve destek gibi örgüt tarafından yapılan eylemlerle ortada kalan aileleri de mağdur etmeyeceklerini dikkat çekti.
Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ise yaptığı konuşmasında Nusaybin'de terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlar kapsamında Mustafa Çetin'in şehid edildiklerini belirterek yaralı polislerin ise ileri tetkik ve tedavileri için ambulans uçakla Ankara GATA'ya sevk edileceklerini ve hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.
Konuşmaların ardından Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, dua okudu. Duanın ardından silah arkadaşları tarafından omuzlara alınan Çetin'in naaşı, salavat ve tekbirler eşliğinde cenaze aracına bindirildi.
Evli ve 47 günlük bir çocuğu olan Şehidin naaşı, defnedilmek üzere Konya'nın Ilgın ilçesi Yukarı Çiğil Mahallesi'ndeki baba ocağına gönderildi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

9 saat önce...

2020 asgari geçim indirimi 2020 AGİ ücreti ne kadar oldu?

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra, Asgari Geçi [...]

1 gün önce...

Kredi kartı kullananlar dikkat!

Ticaret Bakanlığı, internet ve telefon aracılığıyl [...]

1 gün önce...

Erdoğan'dan Eğitim Özeleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi Kül [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN