Şehit Tufan Kansuva, kabri başında dualarla anıldı..

Şehit Tufan Kansuva, kabri başında dualarla anıldı..
07 Eylül 2020 Pazartesi Saat 16:27 0

Geçtiğimiz yıl Ömerli ilçe kırsalında yer gösterme operasyonu sırasında PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva, şehadetinin birinci ölüm yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı.

Ankara'daki Şehitlikte düzenlenen anma töreninde Kansuva’nın ailesi, yakınları ve çok sayıda güvenlik güçleri hazır bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sel bölgesindeki çalışmaları nedeniyle bulunamadığı anma törenine telefonla katıldı.

Ankara’da Karşıyaka Polis Şehitliği mezarlığında gerçekleşen anma etkinliğine Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal, Trabzon’dan gazeteci Ahmet Külekçi’de katılım gösterdi. Külekçi şehit Tufan Kansuva müdürün çok değerli bir insan olduğunu belirterek, “Bir vatan evladında olması gereken bütün özelliği taşıyordu. Allah mekanını cennet eylesin” dedi.

Günlerdir Giresun’da sel bölgesinde acıların sarılması ve ihtiyaçların giderilmesi noktasında yoğun bir mesai harcayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da anma etkinliği sırasında şehit Kansuva'nın babası Necati Kansuva’yı telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Şehit babası bakan Soylu'ya teşekkür ederek, "Ne mutlu ki herkesin sevgisini kazanmış yiğit, delikanlı bir şehit evlat babasıyım. Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin" dedi.

UNUTULMAYACAK…

Ankara doğumlu Tufan Kansuva, yeri kolay dolmayacak muhteşem bir kişiliğe sahipti. 1998'de Polis Akademisi’ne giren Kansuva, okulu bitirmesinin hemen ardından mesleğe 2002'de Sakarya İl Emniyet Müdürlüğündeki göreviyle başladı. 5 yıl görev yaptığı Sakarya’nın ardından Eskişehir ve Şırnak İl Emniyet müdürlüklerinde meslek hayatına devam etti. 2015’ten bu yana Mardin'de Özel Harekat Şube Müdürü olarak görev yapan Kansuva, evli ve 2 çocuk babasıydı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

Aman Dikkat... Sağlık Bakanlığı 2 bağlantı için uyardı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabı, pandemi des [...]

1 gün önce...

Dal, Muhtarlar gününde Cumhurbaşkanına teşekkür etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Mardin Hüküme [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN