Şehitlerin Taziyesine Yoğun İlgi...

Şehitlerin Taziyesine Yoğun İlgi...
05 Ekim 2011 Çarşamba Saat 15:56 0

Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurlarının dün geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını yitirerek şehit olmaları üzerine Kızıltepe’de taziye çadırı kuruldu.

   Polis memurları Kuddusi Arısoy, Aytaç Usta, Hasan Babacan ve Mustafa Acar'ın gece nöbeti bitiminde evlerine giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu şehit olmaları üzerine Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü’nce müdürlük  bahçesinde yörenin taziye kültürüne uygun şekilde taziye çadırı kuruldu. 

   Şehit olan 4 polis memurunun resimlerinin afişe edilerek asıldığı taziye çadırı, Kızıltepe halkı tarafından yoğun ziyaretçi akınına uğruyor. 

            Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü’nün ön bahçesine kurulan taziye çadırında halkın başsağlığı ziyaretlerini Kızıltepe Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Şimşek ile himayesinde çalışan şehit polis memurlarının mesai arkadaşları kabul ediyor.

            Taziye çadırına gelerek İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerini ziyaret ederek acılarını paylaşanların arasında Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık, Kızıltepe 4. Hudut Alayı Komutanı Kıdemli Albay Ömer Faruk Başturk, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ramazan Uygar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü M.Hadi Gökdemir, Özel İdare Müdürü Mesut Özmen, Tarım İlçe Müdürü Zeynettin Yılmaz ile ilçede görev yapan kamu kurum ve kuruluşların amirleri de vardı.

            Yaşamını yitiren şehitlerin ruhuna duaların okunduğu taziye çadırının önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık, yaşanan feci kazadan dolayı acılarının büyük olduğuna işaret ederek, “Polisimiz, ilçemizdeki asayişi korumak ve kollamak için mesai mefhumu olmaksızın geceli güzdüzlü ve cansiperane bir şekilde görevlerine olan bağlılıklarını sürdürüyorlar. Yaşanan feci kaza sonucunda 4 kardeşimizi kaybetmenin acısını üzerimizde taşıyoruz. Ancak Bugün görüyoruz ki Kızıltepe halkı şehitlerine sahip çıkıyor. Bu bizim için önemli bir tesellidir.” şeklinde konuştu.

            Yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan taziye çadırında; misafirlere yörenin taziye kültürüne uygun olarak Acı Kahve (Mırra) ve çay ikram ediliyor. İlk günkü acılarına karşın moralmen daha iyi görünen şehit polislerin mesai arkadaşları ise ilçe halkının yoğun şekilde süren taziye  ziyaretleriyle moral buldukları öğrenildi.

    Öte yandan başından aldığı darbe ve iç kanama şüphesiyle Diyarbakır Araştırma Hastanesi’nde tedavisi altına alınan yaralı polis memuru Ünal Gürel’in genel sağlık durumunun iyiye gittiği ve çevrendekilerle konuşmaya başladığı belirtildi.

Kadir ÜRÜNDÜ
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

21 saat önce...

Ahmet Ceylan'ın Acı Günü

Mardin STK Platformu Sözcüsü, Eğitim-Bir-Sen Ünive [...]

1 gün önce...

Son dakika: Koca, bir kez daha Mardin için uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplan [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Elektrik kesintileri hastaları da vurmaya başladı

Mardin’deki elektrik kesintileri, elektronik cihaz [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN