Selahattin Demiştaş Mardin’de konuştu

Selahattin Demiştaş Mardin’de konuştu
03 Haziran 2015 Çarşamba Saat 19:35 0

Partisinin Mardin mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti’ye yüklenerek “Tasarruf etmemiz lazım, ampulü kapatın tasarruf edelim, HDP’nin güneşi bize yeter!” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin’de seçim mitingi düzenledi. Karayolları Parkı Mitingi alanında yapılan miting saat: 16’00’da başladı. Miting alanında Türkçe ve Kürtçe, Arapça ve Süryanice pankart ve dövizler asıldı. Çevre il ve ilçelerinden de katılımın olduğu mitinge HDP Mardin adaylarının yanı sıra HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da katılarak saat: 17.00’de bir konuşma yaptı.

Demirtaş: HDP, çiçek bahçesidir!
Mitingin alanındaki kalabalığa seslenen Demirtaş, dün Batman, bugün ise Mardin’de miting düzenlediklerini hatırlatarak 7 Haziran seçimlerine her zamankinden daha fazla bir heyecanla hazırlandıklarını dile getirdi. 7 Haziran seçimlerinin tüm Ortadoğu’da bir domino etkisinin yaratacağını iddia eden Demirtaş, “Seçim akşamı resmi sonuçlar elimizde oluncaya kadar çalışacağız, rehavete kapılmayacağız. Bizler kimlik ayrımı yapmadan bir araya geldik ve HDP’yi Türkiye’nin umudu haline getirdik. HDP, çiçek bahçesidir. IŞİD’i besleyen AKP oldu. Tasarruf etmemiz lazım, ampulü kapatın tasarruf edelim, HDP’nin güneşi bize yeter!” dedi.

GAP Eylem Planı’nı eleştiren Demirtaş, “Mardin’e nehir getireceğiz diyerek oylarınızı almak istiyorlar. GAP’ın bitirilmeyen projelerini biz bitireceğiz. Bizler barışı sağlayacağız.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP il binasında battaniye gerginliği: Siyasi parti içerisinde battaniyenin ne işi var?

Çocukları dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır'da H [...]

1 gün önce...

Belediyeden Çocuklara Özel Şenlik

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı çocukla [...]

1 gün önce...

Mardin'i gezen 40 öğrenci Aydın'landı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "B [...]

1 gün önce...

Her mahalleye özel kurs

Artuklu Belediyesi’ne bağlı mahalle konakları ve b [...]

1 gün önce...

Bölge halkının % 80’i Diyarbakır annelerini destekliyor

Temel Strateji Araştırma Merkezi Başkanı Abdurrahi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN