SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?
14 Ocak 2020 Salı Saat 12:15 0

SEO fiyatları ile ilgili araştırma yapıyorsanız, ilk olarak fiyatların değişken olabileceğinin altını çizmemiz gerekiyor. Fiyatların değişken olması aslında kelimeler ile alakalı bir durumdur. Ancak SEO fiyatları dediğimiz zaman direkt olarak fiyat veremeyeceğimizi de belirtmek istiyoruz.

SEO fiyatları ile ilgili araştırma yapıyorsanız, ilk olarak fiyatların değişken olabileceğinin altını çizmemiz gerekiyor. Fiyatların değişken olması aslında kelimeler ile alakalı bir durumdur. Ancak SEO fiyatları dediğimiz zaman direkt olarak fiyat veremeyeceğimizi de belirtmek istiyoruz. 

Buradaki mantık şudur: Eğer kullanacağınız anahtar kelimeye ne kadar çok talep olursa, fiyat o kadar yüksek olur. Çok fazla tercih edilmezse, ödeyeceğiniz miktar o kadar da yüksek olmaz. Bunların getirileri de doğru orantılıdır.   

SEO fiyatları için şunu söyleyebiliriz: eğer zor bir kelimeler ile çalışmak istiyorsanız, aylık olarak ödeyeceğiniz miktar 1000 TL ila 2000 TL arasında değişebilir. Bunun dışında daha kolay ve hemen hemen çoğu kişinin tercih etmediği basit kelimeleri kullanmak istiyorsanız da ücretin 300 TL ila 400 TL arasında olabileceğini belirtebiliriz. Buradan da anlaşılacağı gibi, fiyatlar anahtar kelimenin zorluğuna ve tercih durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

SEO’nun Amacı

SEO aslında Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Önemli bir pazarlama kanalıdır. Aynı zamanda günümüzde çok fazla kişi tarafından da kullanılmaktadır. Sitelerin normalden daha fazla trafik almasına ve buna bağlı olarak da sitenin üst sıralara çıkmasına yardımcı olurlar. Bu sebeple, yukarıda da belirttiğimiz gibi SEO fiyatları çok çeşitlidir. 

Satın aldığınız anahtar kelimelere göre, sitenizin tıklanma oranları da değişebilmektedir. 

Eğer elinizde yeterli kadar bütçe varsa, rakiplerinizle yarışabileceğiniz, rağbet göre kelimeleri tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Bu noktada SEO fiyatları biraz yüksek olacaktır. Ancak dediğimiz gibi, getirisi de yüksek olacaktır. Dijital pazarlama günümüzde çok zor bir hale gelmiştir. Artık bu sektörün hemen hemen herkes tarafından kullanılıyor olması, rekabeti de arttırmaktadır. https://mobitek.com/seo-fiyatlari/ ile ilgili daha güncel bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz. 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Canlı yayında yöneltilen "Kürtçe" sorusu Acun'u küplere bindirdi:

Konuk olduğu canlı yayında "Survivor'da Ersin Kork [...]

1 gün önce...

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

75 gündür yaptığı tek şey bulmaca çözmek

Derik ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında [...]

1 gün önce...

Cuma namazı öncesi vatandaşlara cami hoparlörlerinden uyarı

Koronavirüs salgını sebebiyle toplu ibadete kapatı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN