Şeyh Raid Salah: Zindanda zihnimi meşgul eden konular: Mescid-i Aksa, esirler ve bölünmüşlük haliydi

İşgalci siyonistlerin zindanlarından çıkarak özgürlüğüne kavuşan Raid Salah, zindan sürecinin çok sıkıntılı geçtiğini ve zihnini meşgul eden önemli konuların Mescid-i Aksa, Filistinli esirler ve Filistin'deki bölünmüşlük hali olduğunu dile getirdi.

DÜNYA

İşgal güçleri tarafından 16 ay boyunca esir tutulan ve 4 gün önce işgal zindanlarından çıkarak özgürlüğüne kavuşan Filistin İslami Hareketi lideri Kudüs Muhafızı Raid Salah, zindanda kaldığı süre boyunca Mescid-i Aksa davasının, esirlerin ve bölünmüşlüğün zihnini çok meşgul ettiğini dile getirdi.

Konuşmasında, zindan günlerinin kendisi için çok zorlu ve sıkıntılı geçtiğini, işgalci siyonistlerin intikam almak için baskıcı ve küçük düşürücü bir politika izlediğine dikkat çekti.

Çok zorlu bir şekilde geçen zindan sürecinde kalan Şeyh Salah, Mescid-i Aksa'nın maruz kaldığı oyunların, işgalci siyonistlerin zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin maruz kaldıkları işkencenin, insanlık dışı uygulamaların ve Filistin içinde bitmeyen bölünmüşlük halinin zihnini oldukça meşgul ettiğini ifade etti.

Kudüs Muhafızı Raid Salah, siyonist işgalcilerin tarih içinde bir kez bile iyiliği temsil etmediğini, her daim kötülüğü temsil ettiğini ve bunun ona doğal bir görünüm olduğunu da vurguladı.

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle