Sezer, Camilerin süsü din görevlileridir

Sezer, Camilerin süsü din görevlileridir
01 Ekim 2019 Salı Saat 18:34 1

Diyanet-Birlik-Sen Mardin Temsilcisi Alaadin Sezer, Cami ve din görevlileri haftası dolayısıyla bir açıklama yayınladı. Açıklamasında camilerin ziyneti ve süsünün, çinileri, avizeleri, halıları, mermerleri değil, insanları hak hakikat yoluna davet eden, Din gönüllüleri ve Din görevlileri olduğunu dikkat çeken Sezer, camilerin para toplama merkezi olmaktan, din görevlilerinin de para toplama memuru olmaktan kurtarılmasını istedi.

Sezer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Aslî görevleri, toplumu dinî konuda aydınlatmak olan ve bu görevini en güzel şekilde yapmaya çalışan; Gözden ırak, samimi hizmeti ile millet ve devlet arasında gönül köprüsü kuran; İnsanlarımıza doğumundan ölümüne kadar şikâyet etmeden hizmet veren; Görev yerlerinde yaşayan insanların her derdiyle, kendi derdiymiş gibi ilgilenen; Toplumun ihtiyaçlarının karşılanmasında önderliği ile sosyal hayata katkı sağlayan; Mesai mefhumu gözetmeden 7/24 saat görev yapan; Din görevlilerimiz, Diyanet Çalışanları! Öncelikle, Camiler ve Din Görevlileri Haftamız kutlu olsun!

Unutulmamalıdır ki, Camiler din görevlisiyle hayat bulur."dedi.

Camilerin ziyneti ve süsünün, çinileri, avizeleri, halıları, mermerleri değil, insanları hak hakikat yoluna davet eden, Din gönüllüleri ve Din görevlileri olduğunu dikkat çeken Sezer şunları söyledi:

"Din Görevlilerimizin misyonları, toplumun birliği ve beraberliği için çaba göstermek, irşat dilini kullanarak bütünleştirici olan bu hizmeti her türlü olumsuzluğa rağmen seve seve yerine getirmektedir. Diyanet Birlik Sen Sendikası olarak Camiler ve Din Görevlileri haftasında, Din Görevlilerinin çalışma şartları ortaya konmalı, değerlendirilmeli, tartışılmalı ve sorunlarına çözüm aranmalıdır. Din görevlisinin daha verimli, daha huzurlu görev yapması için, Başkanlığımız uygulamada sıkıntı çıkaran yönetmeliklerde Diyanet çalışanlarını rahatlatıcı bir düzenlemeye gitmelidir. Diyanet idarecileri, özellikle müftülerimiz, Caminin içinde avizeye çiniye verdiği önemi Din görevlisine vermelidir. Din Görevlisinin moral ve motivasyonunu artırmaya yönelik zaman kaybetmeden adımlar atılmalıdır. Din Görevlisine yapılan idari ve siyasi ve sendikal baskılar bu haftada mutlaka konuşulmalıdır."

DİYANETE PARA UYARISI

Diyanete bir çağrıda bulunan Sezer, camilerin para toplama merkezi olmaktan, din görevlileri de para toplama memuru olmaktan kurtarılmalısını istedi.

Toplanılan paralar da israfa ve harama bulaşmadan kullanılmalısı gerektiğini uyarısında bulunan Sezer, "Din Görevlileri olarak özellikle bayan Kuran Kursu hocaları, muhtarlar ve camii dernek başkanlarının karşısında korunmalı ve onların baskısından kurtarılmalıdır. En ücra köylerde görev yapan Din görevlisinin lojman problemi mutlaka çözülmelidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 4/B Sözleşmeli olarak istihdam edilen 30 bine yakın Sözleşmeli personelin mağduriyeti giderilmeli ve bu hocalarımız kadroya geçirilmelidir. Geçici Görev yapan Kuran Kursu Hocalarımızın Sürekli ertelenen özlük ve mali hakları bir an önce düzeltilmelidir. Bu problemlerim çözümüne ve olumlu yönde gerçekleşmesine samimiyetimizle katkı sağlamak ve sorumluluğumuzun gereğini yapmak için Başkanlığımızın yanında olacağız. Bu haftanın Din görevlilerimizin ve Diyanet Çalışanlarının emeklerinin, hizmetlerinin, başarılarının, çektikleri sıkıntıların konuşulduğu bir Camiler ve Din Görevlileri haftası olması dileğimle, Din görevlisi, Kuran Kursu hocalarıma ve Diyanet camiasına selam ve saygılar sunuyorum."ifadelerini kullandı.
YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    02 Ekim 2019 Çarşamba Saat 08:19 CEVAPLA
    Camilerde insanları irşad edecek, hak yoluna davet edecek Din görevlileri olması gerekirken, cemaatı AK Partisine davet eden partizanlar var.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

1 gün önce...

3 milyon TL'lik Zarar; yetkililerden tahsil edilecek

Mardin’in tarihi ve kültürel dokusunu bozduğu gere [...]

1 gün önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

20 saat önce...

Tatil dinlemediler okullarını botanik bahçeye çevirdiler

Yaz tatili dinlemediler, okullarını botanik bahçey [...]

1 gün önce...

Flaş Gelişme Bakan Soylu, Mardin'e geliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mardin'e sürpriz bi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN