Sıcaklık Bunalttı, Yataklar Damlara Taşındı

Sıcaklık Bunalttı, Yataklar Damlara Taşındı
03 Ağustos 2019 Cumartesi Saat 10:42 0

Hava sıcaklığının 42 derecenin üzerine çıktığı Kızıltepe ilçesinde sıcaktan bunalan vatandaşlar, yataklarını damlara çıkardı. Oda sıcaklığına dayanamadıklarını anlatan vatandaşlar, gece yıldızlara bakıp uyuduklarını, sabah ise kuş sesleriyle uyandıklarını dile getirdi.

Termometrelerin gündüzleri 42, geceleri ise 25 dereceyi aştığı Kızıltepe’de “dam palas” geleneği bu sene de devam etti. İlçede kavurucu sıcaklardan bunalan vatandaşlar, yataklarını damlara taşıdı. Oda sıcaklığından kaçarak, damlara kurdukları tahtların üzerine serdikleri yataklarda yatan vatandaşlar, yıldızlara bakarak uyuyup, kuş sesleriyle uyanmanın keyfini çıkarıyor. Vatandaşlar, sivrisineklerden ise, tahtların çevresine tül perde asarak korunuyor.

İlçeye bağlı Otluk Mahallesi’nde ikamet eden Hasan Polat, sıcaktan uyuyamadıklarını bu nedenle damlara çıktıklarını belirtti. Tahtların üzerinde yattıklarını ve misafirlerini de burada ağırladıklarını ifade eden Polat, dışarıda yatmak durumunda kaldıklarını anlattı.

Havaların çok sıcak olması nedeniyle dışarıda yattıklarını dile getiren İsmail Demir, “İçeride dayanamıyoruz, bu yüzden damda yatırıyoruz. Yemeğimizi de damda yiyoruz” dedi.

Abdullah Aydoğan ise sıcaklığın yanı sıra yılan ve akrep korkusu yüzünden de içeride yatamadıklarını anlatarak, “Bunaltıcı bir hava var. O yüzden damda uyumayı tercih ediyoruz. Tahtların üzerinde yatarken yıldızlara bakıp uykuya dalıyoruz” diye konuştu.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

18 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar