Sıcaktan bunalan çocukların yapay havuz keyfi

Kızıltepe ilçesinde aşırı sıcaktan bulanan çocuklar ilginç bir serinleme yöntemine başvurdu. ilçede etkili olan aşırı sıcaklardan bunalan köy sakinleri, serinlemek için deniz ve göl olmayınca traktör römorkunu yapay havuza çevirerek serinlemeye çalıştı.

Kızıltepe'nin Otluk Mahallesi'nde çiftçilikle uğraşan İsmail Demir adlı vatandaş Karadeniz usulu göl yaptı. Aşırı sıcaktan bulanan çiftçi Demir, mısır tarlasında bulunan traktör römorkunu su kaçırmaması için çadır branda ile kapladı.

Römorkun içini su ile dolduran Demir, portatif bir havuz yapmış oldu. Sıcaktan bulanan köylü çocuklar göle çevirilen römorkta az da olsa serinlemenin keyfini yaşadı.

Otluk Mahallesi'nde de hava sıcaklığının 43 dereceyi bulduğunu belirten Demir, "Mahallemizde havuz olmamasından dolayı serinleyecek bir yerimiz yok. Artan sıcakların ardından traktörün kasasına havuz yaparak çocuklarımızı günde en az bir iki saat serinleme imkanına kavuşturduk. Traktörün kasasını brandayla kapatıp, kasanın içine sondaj suyu doldurarak göle çevirdim, böylelikle hem ben hem çocuklar az da olsa serinleme imkanı buldu" dedi. Kardeşleriyle birlikte römork kasasında yapılan havuza gelen Ahmet Aydoğan, günde iki saat bile olsa serinlediklerini ifade etti. Havuzda serinleyen başka bir çocuk da sıcaklardan dolayı havuza girdiklerini belirtti.

İsmail Aydoğan

YORUMLAR

  • Mardin life haberi kaldır. DEDaş görecek gidip kuyuyun elektriğini kesecek. yazık bu çocukların keyfine engel olmayın.

Yorum Ekle