Sigortacılar derneği FİNSD kuruldu

Sigortacılar derneği FİNSD kuruldu
09 Eylül 2020 Çarşamba Saat 14:34 0

Finansal İnovasyon ve Sigortacılar Derneği (FİNSD), çalışma hayatına paydaşlarıyla başladı.

Sigorta sektöründe, sektör paydaşlarının birlikte hareket edebileceği yeni bir dernek çalışma hayatına başladı. Finansal İnovasyon ve Sigortacılar Derneği (FİNSD), yurt içinde ve yurt dışında acente ve sigorta alanında sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı amaç ediniyor.

Değişim ve dönüşümün hızla ilerlediği çağın gereksinimlerini yakalamak ve adapte olmak için çözümler oluşturmaya ve sigorta sektörü ve acente ağı yapısı içinde sigorta acentesinin gereksinimi ön planda tutan değişim ve dönüşümlerin öncüsü olmayı hedefleyen yapısal döngülerin hedefleyicisi amacını gütmektedir. Klasik sigorta acentesi ayağından mesleki ilkeleri ön planda tutup merkezi oluşumun ilkesel değerlere ve bu ilkelerin yaygınlaştırılması amacını güden bir yapı olarak çalışma hayatına başladı.

( FİNSD) profesyonel acente ve mesleki ilkelerin edinilmesi iş ahlakı ve değerlerin yaygınlaştırılması amacıyla Üniversiteler, kamu kurumları ile iş birliği için Finans ve Sigortacılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin staj ve karşılıklı bilgi paylaşımı hususunu kendine şiar edinmiş yapısal bir alan oluşturmayı ve Sigortacılık ve Sigorta aracılığı değerlerine güç, destek sağlamayı hedef edinmiştir.

Sigorta acentelerinin, sektörde inovasyonun yaygınlaşması, iş birliklerinin geliştirilmesine ve paydaşlığın büyütülmesine yönelik çalışmalar yürütmeyi AR-GE, bilimsel araştırma ve yayınlar ile teknolojik gelişmeler ve uygulama alanı oluşturmayı hedefleyen dernek, sektöre kapsayıcı bir bakış açısı sunacak.

FİNSD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaser AKDAĞ dernekle ilgili, “Son dönemlerde arkadaşlarımızla birlikte ulusal bazda pek çok sigorta şirketi, derneği, kamu kurum ve kuruluşları ile sektörü nasıl ileri taşıyabiliriz konusunda geniş bir çerçevede oluşum ve yapıların içinde ve dışında gözlemlemeler yapma imkanımız oldu. Geldiğimiz noktada sektörümüze kapsayıcı bir dernek yapılanmasının temsil açısından mutlak gerekliliğini gördük ve tüm çalışmalarımızı daha da güçlendireceğimize inandığımız bu değerli adımı attık. Derneğimizin önemli hedeflerinden biri de sektörün adeta lokmotifi olan, sigorta acentelerimizi yakından desteklemek ve yıllardır karşılaştığımız problemlere çözüm bulmak üzere onların değerli katılımlarıyla sonuç odaklı çalışmalar gerçekleştirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.” açıklamasında bulundu.

Finsd, finsdturkiye, sigorta, acente, mardin, mardinfinsd, finansalsigorta, www.finsdturkiye.com

Resim önizlemesi
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

6 saat önce...

İşçiler kaza yaptı: 2 ölü 20 yaralı

Bismil ilçesinde Diyarbakır-Batman karayolu Sanayi [...]

1 gün önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

5 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN