Silahlar gömülsün, yurduma ebedi huzur gelsin

Ak Parti milletvekili aday adayı Zeynep Alkış: “Silahlar gömülsün, yurduma ebedi huzur gelsin”dedi.

Töre Cinayetlerini Önleme ve Kadın Potansiyelini Değerlendirme Derneği (TÖRKAD) Başkanı Zeynep Alkış, Nevruz Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Barış ortamını korumanın, kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmenin ve bu yolda gayret göstermenin adı “Nevruz” olsun, silahlar gömülsün, yurduma ebedi huzur gelsin” dedi.

Yayınladığı mesajında, Nevruz’un, birlik, dostluk, huzur, hoşgörü ve ebedi kardeşlik getirmesini dileyen Alkış, “Hoşgörü, sevgi ve kardeşliğin filizlendiği bu topraklarda, asırlar boyunca farklı inançlara, dillere, etnik köken ve kültürlere sahip insanlar bir arada, huzur içinde yaşadı, bundan sonrada yaşayacak. Bu birlikteliği bozmaya çalışanlara en iyi cevap Nevruz’da verilmelidir. Barış ve kardeşlik ortamını bozacak arayışlara fırsat verilmeli, Nevruz mutluluğun egemen olduğu daha güzel günlerin başlangıcı olmalıdır. Barış ortamını korumanın, kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmenin ve bu yolda gayret göstermenin adı “Nevruz” olsun, silahlar gömülsün, yurduma ebedi huzur gelsin” dedi.

Yeni Türkiye yolunda barışa her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Zeynep Alkış, “Dostluğun çağrıcısı olan Nevruz Bayramını kutluyor, Nevruz’un tüm dünyaya barış, kardeşlik ve umut getirmesini ve yeni başlangıçlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • STK kuralım demeç verelim vaatlerde verelim tabi yıl olmuş 2015 hala bunlara tav olan insanlar var

    Bir hayaldan ibaret...

    inşaallah bizim de temennimiz o yönde.

Yorum Ekle