Siyer-i Nebi Yarışması bu yıl katılım online olacak

Peygamber Sevdalıları Vakfının düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması'na katılan ve ilçelerinde dereceye giren ortaokul öğrencileri, bu yıl online yapılacak yarışma için herkesin başvurmasını istedi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla her yıl düzenlenen umre ve bin bir ödüllü siyer yarışmasında dereceye giren öğrenciler, bu yıl pandemi nedeniyle online yapılacak sınavı önemsediklerini belirtti.

Siyer-i Nebi Yarışması'nda bütün soruları doğru cevaplayan Hasan Acar "Siyer yarışmasına girdim ve peygamberimizin hayatını öğrendim. Peygamberimizin çektiği acıları öğrendim. Onu daha iyi anlamaya çalıştım. Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bu sınavda ödül olarak bisiklet kazandım. Sınav bu sene online olacakmış." dedi.

"Herkesin Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenmesini istiyoruz"

Bu yıl yarışmanın internet üzerinden yapılacak olmasının güzel bir uygulama olduğunu söyleyen Mustafa Dağdeviren "Geçen sene Siyer-i Nebi sınavına girdik, sınav çok kolaydı. Hazreti Muhammed'in hayatını öğrendik. Herkesin Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenmesini istiyoruz. İnternet üzerinden bu sene yarışma çok güzel olacak. Hem bu pandemi döneminde de sınavı kendi başımıza, pandemiden korunarak çözeriz." ifadelerini kullandı

Yarışma vesilesiyle İslam'ı daha iyi öğrenmeye çalıştıklarını dile getiren Sümeye Dağdeviren "Biz yarışmaya girdiğimizde peygamberimizin hayatını öğrendik. Müslüman olmanın gereklerini öğrendik. Yarışma bu sene internet üzerinden olacak. Bu yılki yarışmaya da gireceğim. Arkadaşlarımın da bu yıl yarışmaya girmesini tavsiye ediyorum." şeklinde konuştu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür eden Hatice Demir "Peygamberimizin aile hayatını öğrendik. Peygamberimizin yanında Müslüman olan insanları öğrendik. Peygamberimizin yaşadığı zorlukları öğrendik. Peygamber Sevdalıları Vakfı bu sene internet üzerinden yarışma yapacak, biz de bu sene sınava katılacağız." dedi.

Sınavda derece yapan Dila Dağdeviren ise "Arkadaşlarımın bu sınava girmelerini tavsiye ediyorum. Herkes sınava girsin peygamberimizin hayatını öğrensin. Bu sene internet üzerinden yapılacak olan Siyer-i Nebi Yarışması'nda yeniden yarışacağım." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • Güzel

    Güzel

Yorum Ekle