Siyer-i Nebi Yarışması bu yıl katılım online olacak

Siyer-i Nebi Yarışması bu yıl katılım online olacak
24 Ekim 2020 Cumartesi Saat 13:48 2

Peygamber Sevdalıları Vakfının düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması'na katılan ve ilçelerinde dereceye giren ortaokul öğrencileri, bu yıl online yapılacak yarışma için herkesin başvurmasını istedi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla her yıl düzenlenen umre ve bin bir ödüllü siyer yarışmasında dereceye giren öğrenciler, bu yıl pandemi nedeniyle online yapılacak sınavı önemsediklerini belirtti.

Siyer-i Nebi Yarışması'nda bütün soruları doğru cevaplayan Hasan Acar "Siyer yarışmasına girdim ve peygamberimizin hayatını öğrendim. Peygamberimizin çektiği acıları öğrendim. Onu daha iyi anlamaya çalıştım. Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bu sınavda ödül olarak bisiklet kazandım. Sınav bu sene online olacakmış." dedi.

"Herkesin Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenmesini istiyoruz"

Bu yıl yarışmanın internet üzerinden yapılacak olmasının güzel bir uygulama olduğunu söyleyen Mustafa Dağdeviren "Geçen sene Siyer-i Nebi sınavına girdik, sınav çok kolaydı. Hazreti Muhammed'in hayatını öğrendik. Herkesin Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenmesini istiyoruz. İnternet üzerinden bu sene yarışma çok güzel olacak. Hem bu pandemi döneminde de sınavı kendi başımıza, pandemiden korunarak çözeriz." ifadelerini kullandı

Yarışma vesilesiyle İslam'ı daha iyi öğrenmeye çalıştıklarını dile getiren Sümeye Dağdeviren "Biz yarışmaya girdiğimizde peygamberimizin hayatını öğrendik. Müslüman olmanın gereklerini öğrendik. Yarışma bu sene internet üzerinden olacak. Bu yılki yarışmaya da gireceğim. Arkadaşlarımın da bu yıl yarışmaya girmesini tavsiye ediyorum." şeklinde konuştu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür eden Hatice Demir "Peygamberimizin aile hayatını öğrendik. Peygamberimizin yanında Müslüman olan insanları öğrendik. Peygamberimizin yaşadığı zorlukları öğrendik. Peygamber Sevdalıları Vakfı bu sene internet üzerinden yarışma yapacak, biz de bu sene sınava katılacağız." dedi.

Sınavda derece yapan Dila Dağdeviren ise "Arkadaşlarımın bu sınava girmelerini tavsiye ediyorum. Herkes sınava girsin peygamberimizin hayatını öğrensin. Bu sene internet üzerinden yapılacak olan Siyer-i Nebi Yarışması'nda yeniden yarışacağım." ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

  1. Ahmet yildiz
    29 Kasım 2020 Pazar Saat 20:05 CEVAPLA
    Güzel
  2. Ahmet yildiz
    29 Kasım 2020 Pazar Saat 20:05 CEVAPLA
    Güzel

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

1 gün önce...

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

23 saat önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

22 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar