Sorunlu Arazilere Çözüm Aranıyor

Sorunlu Arazilere Çözüm Aranıyor
12 Mart 2011 Cumartesi Saat 20:03 0

Üniversite Yerleşkesi alanına giren vatandaşlara ait problemli arazilerin sorununu çözülmesi ve kamulaştırılması amacıyla Vali Vekili Şenol Koca başkanlığında Yenişehir Valilik Nişli Toplantı salonunda arazi sahipleri ile toplantı düzenlendi.

   Sorunun diyalog içinde çözülebileceğini söyleyen Vali Yardımcısı Vali Şenol Koca, “Hepimiz 21. Yüzyılda yaşayan medeni insanlarız.   Oturup medeni bir şekilde beraber çözümler üretebiliriz. Sorunu konuşarak, ortak çözüm önerileri getirerek halledebiliriz” dedi.
   Üniversitenin gelişimi için üniversite yerleşke alanı içerisinde özel arazinin bulunmaması gerektiğini ve kamulaştırma için valilikten yeterli ödeneğin olmadığını, çözüm yolu olarak aynı değerde olan bir olan hazine arazisiyle takası öneren Vali Yardımcısı Şenol Koca, “Mardin Artuklu Üniversitesi hepimizin, bu üniversitede yarın sizlerin çocukları okuyacak. Mardin maddi manevi olumlu yönde etkilenecek. Bu yüzden sadece Valilik değil herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Sizlerden bize yardımcı olmanızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.
   Arazi sahiplerine konu ile ilgili bilgi veren Şehir Plancısı olan Ali Arı, “Eğer arazileriniz için çözüm bulmaya yönelik bir şeyler olmasa siz bu arazilerde herhangi bir şey yapamazsınız, Hem bu üniversitenin önünü kapatır hem de sizler sağlıklı bir sonuç almazsınız, ilerde bu arazilere imar verilse dahi arazinin %40 ı sizden alınır. Örneğin 10 dönümlük araziniz varsa bu 6 dönüme iner” diyerek köylülere açıklama yaptı.
   Üniversite yerleşke alanında arazisi bulunan köylülerin sağlıklı çözüm bulmaları ve düşünmeleri için ileriki bir tarihte tekrar toplantı yapılacağı bildirildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Deva Partisi Midyat kongresini gerçekleştirdi!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Mardin'de kongr [...]

1 gün önce...

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

23 saat önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

20 saat önce...

AK Partili Gençlerde Kongre Heyecanı

AK Parti Gençlik Kolları’nda, 6. Olağan Kongre Sür [...]

1 gün önce...

Koronavirüs Felce Neden Olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN