Sorunsuz bir YKS için Kampüste Drone’la Denetim

Sorunsuz bir YKS için Kampüste Drone’la Denetim
29 Haziran 2020 Pazartesi Saat 14:08 0

Mardin Artuklu Üniversitesi kampusunda her sınav öncesi yaşanan karmaşaya üniversite yönetimi bu kez Drone’le çözüm buldu.

Mardin Artuklu Üniversitesi YKS sınavı öncesi kampus alanında geniş tedbirler aldı. Sınav öncesi öğrenciler maske ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarıldı. Üniversite adayları sosyal mesafe kuralına uygun olarak tek tek kontrol edilerek sınavın yapılacağı dersliklere alındı.

Daha önceki yıllarda yaşanan kargaşa ve keşmekeşliğin bir daha yaşanmaması için sabahın erken saatlerinde üniversite görevlileri kampüs içinde denetim ve kontrollerini sıklaştırırken ayrıca drone ile de havadan öğrencilerin sınava girdiği yerler denetlendi.

Drone yardımı ile yapılan kontrollerde corona virüs kontrollerine uymayan, tedbirler dışında hareket eden öğrenci ve veliler anında belirlenerek koordinasyon merkezine iletildi. Yaya veya ATV’li ekipler bölgeye yönlendirilerek vatandaşların uyarılması sağlandı.


Mardin’de binlerce öğrencinin ter döktüğü YKS’ye giren tüm adaylara başarılar dileyen Rektör Prof. İbrahim Özcoşar da “Sınavın önemi sizin hayallerinizin büyüklüğünden, hedeflerinizin ve ufkunuzun genişliğinden geliyor. Uzun ve yorucu bir maratonun ardından eminim başarılı olacaksınız. Üniversitemizde sınava girmeniz için gerekli tüm tedbirleri almıştık. Biz Mardin Artuklu Üniversitesi olarak da siz değerli başarılı öğrencilerimizi bekliyoruz. Üniversitemizde lisans hayatınız boyunca sizlerle beraber yol yürüyeceğiz. Sizlerle beraber geleceğimizi, sizin, Mardin’imizin, ülkemizin ve insanlığın geleceğini şekillendireceğiz.”ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

1 gün önce...

Midyat'ın yeşil altını acur tezgahlarda yerini aldı

Sofralık ve turşu olarak tüketilen, haziran ayında [...]

1 gün önce...

Dargeçit'te Karabayır Mahallesine yapılacak Futbol Sahası’nın temeli atıldı

Dargeçit Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde [...]

1 gün önce...

Mardin polisinden ihtiyaç sahibi ailelere destek

Mardin'de, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN