Sorunsuz bir YKS için Kampüste Drone’la Denetim

Mardin Artuklu Üniversitesi kampusunda her sınav öncesi yaşanan karmaşaya üniversite yönetimi bu kez Drone’le çözüm buldu.

EĞİTİM
PAYLAŞ:

Mardin Artuklu Üniversitesi YKS sınavı öncesi kampus alanında geniş tedbirler aldı. Sınav öncesi öğrenciler maske ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarıldı. Üniversite adayları sosyal mesafe kuralına uygun olarak tek tek kontrol edilerek sınavın yapılacağı dersliklere alındı.

Daha önceki yıllarda yaşanan kargaşa ve keşmekeşliğin bir daha yaşanmaması için sabahın erken saatlerinde üniversite görevlileri kampüs içinde denetim ve kontrollerini sıklaştırırken ayrıca drone ile de havadan öğrencilerin sınava girdiği yerler denetlendi.

Drone yardımı ile yapılan kontrollerde corona virüs kontrollerine uymayan, tedbirler dışında hareket eden öğrenci ve veliler anında belirlenerek koordinasyon merkezine iletildi. Yaya veya ATV’li ekipler bölgeye yönlendirilerek vatandaşların uyarılması sağlandı.


Mardin’de binlerce öğrencinin ter döktüğü YKS’ye giren tüm adaylara başarılar dileyen Rektör Prof. İbrahim Özcoşar da “Sınavın önemi sizin hayallerinizin büyüklüğünden, hedeflerinizin ve ufkunuzun genişliğinden geliyor. Uzun ve yorucu bir maratonun ardından eminim başarılı olacaksınız. Üniversitemizde sınava girmeniz için gerekli tüm tedbirleri almıştık. Biz Mardin Artuklu Üniversitesi olarak da siz değerli başarılı öğrencilerimizi bekliyoruz. Üniversitemizde lisans hayatınız boyunca sizlerle beraber yol yürüyeceğiz. Sizlerle beraber geleceğimizi, sizin, Mardin’imizin, ülkemizin ve insanlığın geleceğini şekillendireceğiz.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle