STK'lardan Yeni Rektöre Hayırlı Olsun ziyareti

STK'lardan Yeni Rektöre Hayırlı Olsun ziyareti
22 Ağustos 2019 Perşembe Saat 16:49 1

Mardin Artuklu Üniversitesine Prof.Dr.İbrahim Özcoşar’ın atanması Mardin’de büyük bir sevinçle karşılandı.

Cumhurbaşkanı imzasıyla Mardin Artuklu Üniversitesine Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yer alan kararla asalaten atanan Prof. Dr. İbrahim Özcoşar Rektörlük görevine başladı. Yoğun bir ziyaret trafiği yaşayan Prof. Dr. Özcoşar’a şehrin farklı dinamiklerinden hayırlı olsun ziyaretleri gelmeye devam ediyor.

İSABETLİ KARAR

Tebrik ziyaretleri için Rektörlüğe gidip hayırlı olsun dileklerini dile getiren Mardin’deki dernek, sendika, vakıf ve Sivil Topum Kuruluşları yetkilileri; Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın atanmasının çok isabetli ve yerinde bir karar olduğunu dile getirdiler.

MARDİN ÜZERİNE YAPTIĞI AKADEMİK ÇALIŞMALARLA TANINIYOR

Hayırlı olsun ziyaretine giden STK’lardan İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Başboğa, “Mardin üzerine yaptığı akademik çalışmalar, sempozyumlar ve projelerin yanında yüksek lisans, doktora ve makaleleriyle bildiğimiz İbrahim hoca aynı zamanda Kadim Akademi Derneğindeki çalışmalarıyla bildiğimiz ve takdir ettiğimiz bir şahsiyet. Kendisini tebrik ediyorum. Bütün rektör adaylarımız arasında Kadim medeniyetimize vakıf olan, şehrimizi, tarihimizi, kültürümüzü iyi tanıyan içselleştiren isabetli bir rektörü atamasını gerçekleştiren Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a isabetli kararı için ne kadar teşekkür edersek azdır.  Bu ziyaretimiz aynı zamanda yeni rektörümüzün şahsında Sayın Cumhurbaşkanımıza bir teşekkür mahiyeti de taşımaktadır ”dedi.

DAVA ADAMI

İyi bir akademisyen olmanın yanında aynı zamanda çok iyi bir sivil toplumcu olduğunu anlatan Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şirin Ersan, “Kendisi aynı zamanda bir dava adamıdır. Hem ilimizin hem de üniversitemizin imkanlarına ve sorunlarına vakıf biri olduğu için kendisinden beklentimiz yüksektir.”dedi.

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Azad Güngör de “Hem üniversitemizin hem de tarihi şehrimiz Mardin’in geleceği acısından İbrahim Özcoşar isabetli bir karar olmuştur. Üniversitemizin daha iyi bir seviyeye getirilmesi için çaba göstereceğinden hiçbir kuşkumuz yoktur.”diye konuştu.

TAZE BİSMİLLAH

Sivil toplum alanında hizmet edenlerin kendisine yapılan bu erken ziyaretten dolayı memnun niyet duyduğunu ifade eden çiçeği burnunda Prof. Dr. İbrahim Özcoşar “Bana tevdi edilen bu önemli görevin hakkını verebilmek ve üniversitemizi daha iyi duruma getirmek için taze bismillah dedik. Bunun için de şehrin bütün dinamikleriyle işbirliği ve dayanışma içinde olacağız.”diyerek bu göreve kendisine layık gören cumhurbaşkanı ve ekibine teşekkür etti.YORUMLAR :::

  1. selim seven
    22 Ağustos 2019 Perşembe Saat 16:59 CEVAPLA
    eski rektörün attığı tweet doğru ama bu laf onun içinde serdar hoca içinde geçerli velhasıl artuklu Üniversitesi iflah olmaz

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybinliler Soruyor; Köprüler niçin yapılmıyor?

Hüda-Par Nusaybin ilçe teşkilatı aylık değerlendir [...]

1 gün önce...

Evde çıkan yangın korkuttu

Nusaybin ilçe merkezinde bir evde çıkan yangında e [...]

1 gün önce...

İlçenin sorunları için üç bakanla görüştü

Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Mil [...]

1 gün önce...

Erdoğan'a Mardin'den anlamlı doğum günü hediyesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde yaşayan Ömer Gözal, Cu [...]

1 gün önce...

EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi

Mardin’de terör örgütü için EYP yapımında kullanıl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN