Sultan Kösen'in rekoru riske girdi

Sultan Kösen'in rekoru riske girdi
21 Kasım 2013 Perşembe Saat 18:58 0

TAYLAND'ın Surin kentinde yaşayan, 23 yaşındaki Pornchai Sawsri, 2 metre 57 santimetre boyuna ulaşınca, Guinness Rekorlar Kitabı'nda 2 metre 51 santim boyu ile yer alan Mardinli Sultan Kösen'in 'Dünyanın En Uzun Boylu Erkeği' unvanı tehlikeye girdi.

Hormon bozukluğu nedeniyle boyu sürekli uzayan Pornchai Sawsri, son 4 yılda yürüyemez oldu. 225 kilo ağırlığındaki Sewsri, sağlık görevlileri tarafından gözetim altında tutuluyor. 2009 Eylül ayında 2.47 metre boyu ile Guinness Rekorlar Kitabına giren Sultan Kösen'in şuan da 2.51 metre boyunda olduğu belirtildi.

Anne Wen Sawsri, oğlunun 6'ncı sınıftan itibaren anormal biçimde büyüdüğünü, günde 5-6 tabak pilav yediğini hatırlatarak, "4 yıl önce bir trafik kazası sonrası oğlum yürüyemez hale geldi ve her yere emekleyerek gidiyor. Ben oğlum tekrardan yürüyebilsin istiyorum" dedi.


Sultan Kösen'in Balayı Keyfi

2 metre 51 cm boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na göre yeryüzünün yaşayan en uzun insanı unvanına sahip Sultan Kösen; balayını geçirmek için Crowne Plaza İstanbul Harbiye’yi tercih etti.

 Misafir İlişkileri Müdiresi Gülhan Aktuğ Eren tarafından karşılanan Sultan Kösen ve Eşi, Crowne Plaza İstanbul Harbiye’nin Kral Dairesinde misafir edildi. Kösen’ in rahat etmesi için, gelmeden önce oda içerisinde bazı değişiklikler yapıldı. Banyosunun duvarları kırılıp, kapısı genişletilen odada kendisine 4 metre kare büyüklüğünde bir de özel yatak hazırlandı.

 Guinness Rekorlar Kitabı'nda adından söz ettiren "dev adam" Sultan Kösen, "hayatımın aşkı" dediği Merve Dibo ile balayını Crowne Plaza İstanbul Harbiye’de geçirmiş olmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti. Ayrıca otelin konforundan, yemeklerinden, personelinden ve temizliğinden övgüyle bahsederken  bu duygularını otelin şeref defterinde paylaştı.

 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Ovası'nda ikinci ürün mısır ekilmez ise neler olur?

Kızıltepe Hububatçılar Derneği Başkanı Mehmet Şeri [...]

1 gün önce...

Amelelikten otel sahipliğine ulaşan başarı hikayesi

Mardin'in susuz, elektriksiz, okulsuz bir mezrası [...]

57 dakika önce...

DEDAŞ Hakkında hakkında suç duyurusunda bulundu

Nusaybin ilçesinde, "Kaçak elektrik" kullandığı ge [...]

10 dakika önce...

Büro Memur Sen, Srebrenitsa Soykırımı'nı Unutmadı!

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Sreb [...]

1 gün önce...

Coronayla ilgili doğru bilinen 6 yanlış

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Duran Tok [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN