Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar
28 Mart 2020 Cumartesi Saat 16:53 2

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sumağın korona virüse karşı iyi geldiği iddiaları sosyal medyada yayılmaya başlar başlamaz Mardin'in Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar aktar ve baharatçıların yolunu tuttu.

 Aktarlar önünde yoğunluk oluşturan kişilerin sosyal mesafe uyarılarına uymadığı görüldü.Dünyayı etkisi altına alan korona virüs Türkiye'de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. 

Sumağın korona virüse karşı etkili olduğu iddiaları sosyal medyada yayılmaya başlayınca Kızıltepe'de vatandaşlar sumak almak için aktar ve baharatçıların yolunu tuttu.

 Ancak aktarcıların önünde yoğunluk oluşturan vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.Gıda dükkanı işleten Şeyhmus Karayağız, sumak satışına ilginin arttığını söyledi. Karayağız, "İnternetten çıktı korona virüsü için diyorlar. İnternete girmişler birisi anlatmış. Şuanda yok satıyoruz" dedi.

Kilosunu 25 liradan sattıklarını ifade eden bir başka esnaf da satışların çok iyi gittiğini belirterek, "Allah'a çok şükür çalışıyoruz. Hepsini idare ediyoruz. Yalnız çok kalabalık üzerimize saldırıyorlar. Kızıltepe, Mardin, Cizre Silopi'de doludur" diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. hüseyin
    28 Mart 2020 Cumartesi Saat 20:16 CEVAPLA
    birde bazıları bir kerede 50 kilo çuvalı sırtlanmış gitmiş bu ne aymazlıktır velevki ilaç bu olsa başkasına kalmasın diğer aileler insanlar ölsün gebersin mi diyorsunuz yani Allah ne bela verse az vesselam böyle insanlara ınsanlığa. Zamanında komşum daha siftah yapamadı git ordan al diyen insanlardan bugün kendisi bütün çuvalı yüklenip giden insanlara ibretlik haller
  2. Şahin
    28 Mart 2020 Cumartesi Saat 19:05 CEVAPLA
    Tümde yalan dolan, ne yetseniz ne içerseniz Ancak bu virüse engel Olacak yada iyi edecek söylentilerle kendiniz kandırırsınız.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tabiat parkındaki Şelale'de koronavirüs sessizliği

Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye'nin 223'üncü tab [...]

1 gün önce...

8 arabası var 1000 liralık yardımın peşinden koşturuyor

İstanbul'da bir kişi koronavirüs pandemisi nedeniy [...]

1 gün önce...

Ne bayramı, ne yasağı dinlediler: Silahlı kavgada 2 ölü, 3 yaralı

2 aile arasında hayvan otlatma yüzünden çıktığı be [...]

1 gün önce...

Tüm memurları ilgilendiriyor! Tarih belli oldu, yazılar hazırlandı

Kamu kurum ve kuruluşları personeli için normalleş [...]

1 gün önce...

Salgından tüm ülkelere ağır fatura!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) gö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN