Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar
28 Mart 2020 Cumartesi Saat 16:53 2

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sumağın korona virüse karşı iyi geldiği iddiaları sosyal medyada yayılmaya başlar başlamaz Mardin'in Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar aktar ve baharatçıların yolunu tuttu.

 Aktarlar önünde yoğunluk oluşturan kişilerin sosyal mesafe uyarılarına uymadığı görüldü.Dünyayı etkisi altına alan korona virüs Türkiye'de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. 

Sumağın korona virüse karşı etkili olduğu iddiaları sosyal medyada yayılmaya başlayınca Kızıltepe'de vatandaşlar sumak almak için aktar ve baharatçıların yolunu tuttu.

 Ancak aktarcıların önünde yoğunluk oluşturan vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.Gıda dükkanı işleten Şeyhmus Karayağız, sumak satışına ilginin arttığını söyledi. Karayağız, "İnternetten çıktı korona virüsü için diyorlar. İnternete girmişler birisi anlatmış. Şuanda yok satıyoruz" dedi.

Kilosunu 25 liradan sattıklarını ifade eden bir başka esnaf da satışların çok iyi gittiğini belirterek, "Allah'a çok şükür çalışıyoruz. Hepsini idare ediyoruz. Yalnız çok kalabalık üzerimize saldırıyorlar. Kızıltepe, Mardin, Cizre Silopi'de doludur" diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. hüseyin
    28 Mart 2020 Cumartesi Saat 20:16 CEVAPLA
    birde bazıları bir kerede 50 kilo çuvalı sırtlanmış gitmiş bu ne aymazlıktır velevki ilaç bu olsa başkasına kalmasın diğer aileler insanlar ölsün gebersin mi diyorsunuz yani Allah ne bela verse az vesselam böyle insanlara ınsanlığa. Zamanında komşum daha siftah yapamadı git ordan al diyen insanlardan bugün kendisi bütün çuvalı yüklenip giden insanlara ibretlik haller
  2. Şahin
    28 Mart 2020 Cumartesi Saat 19:05 CEVAPLA
    Tümde yalan dolan, ne yetseniz ne içerseniz Ancak bu virüse engel Olacak yada iyi edecek söylentilerle kendiniz kandırırsınız.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

James Jeffrey, Kürt Yüksek Konseyi’ni Kurdu!

ABD’li üst düzey diplomat ve eski Türkiye Büyükelç [...]

1 gün önce...

Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı listesinde Mardin'den 5 firma

Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) tarafından düzen [...]

23 saat önce...

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı canlandırır

Son aylarda altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmay [...]

22 saat önce...

6-7 Ekim olayları için 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani bahanesiyle [...]

1 gün önce...

Kamu Görevlilerinin Hizmet İçi Eğitim Semineri

Kamu Görevlileri, Mardin Artuklu Üniversitesi Atat [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN