Sürekli Köyü'nden Şampiyonluk Kupasına

Sürekli Köyü'nden Şampiyonluk Kupasına
23 Ocak 2013 Çarşamba Saat 01:06 0

Mardin'de katıldıkları 'Yıldız Erkekler Voleybol Şampiyonası'nda rakiplerine tek set dahi vermeden şampiyon olma başarısını gösteren Sürekli Köyü Ortaokulu öğrencileri elde ettikleri başarının sevincini Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı ile paylaştılar.

Kızıltepe’de düzenlenen okullar arası voleybol turnuvasında ilçe şampiyonu olduktan sonra Mardin’de düzenlenen Yıldızlar Voleybol Turnuvası şampiyonasında Kızıltepe'yi temsil etme hakkı elde eden Sürekli köyü Ortaokulu voleybol takımı sporcuları, ilçedeki başarılarını il şampiyonasında da sürdürdüler.

Geçtiğimiz yıl katıldıkları turnuvalarda iki ayrı alanda da final oynamayı başaran ancak son anda rakiplerine yenilerek ikinci olan Sürekli Köyü Voleybol takımınını genç sporcuları, bu yıl katıldıkları turnuvada karşılaştıkları 14 ayrı takıma tek set dahi vermeden şampiyon olma başarısını gösterdiler.

Genç sporcular kendilerine güvenerek destek olan Sürekli Köyü Ortaokulu Beden Eğitimi Hocası ve aynı zamanda takım antrenörleri olan Harun Ekinci ile Okul Müdürü Gürdal Demirel'le birlikte aldıkları şampiyonluk kupasının sevincini İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı'yla paylaştılar. İl Şampiyonu unvanını alarak Mardin'i bölgesel turnuvada temsil etme mutluluğunu yaşayan genç voleybolcular, köy okulu olarak elde ettikleri şampiyonluğun heyecanı Üzerlerinden atamamış olmaları dikkat çekti.

Takım Kaptanı Ferhat Çelik ile oyuncu arkadaşlarının kazandıkları kupayı eline alarak genç sporcuları tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, geçen yıl yarıda kalan kupa sevincinin bu yıl şampiyonlukla tamamlanmış olmasının genç sporcularla birlikte ilçedeki eğitim camiasına moral motivasyon sağladığına işaret ederek genç voleybolcuları elde ettikleri başarıdan ötürü tebrik etti.

"SÜREKLİ KÖYÜ GURUR KAYNAĞIMIZ OLDU"

Elde edilen başarıdan dolayı takımın antrenörü Harun Ekinci ile Okul Müdürü Gürdal Demirel'in şahsında emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Bahçıvancı, "Sürekli Köyü'nün bir köy takımı olması hasebi ile il bazında şampiyon olma başarısını göstermiş olması bizim için bir gurur vesilesidir. Söz konusu şampiyonluğun bir köy okulu aracılığıyla kazanılmış olması bizim açımızdan çok daha manidardır. Bu sonuç; gençlere imkan ve olanak verildiği taktirde neleri başarabileceklerinin de açık ve bariz bir ispatıdır. Eğitimleriyle birlikte; sosyal ve sportif gelişimlerinin yanında ahlaklı birer genç olarak yetişen bu öğrencilerimize bundan sonraki merhalelerde de destek olmayı sürdüreceğiz. Takımımız sırasıyla önce bölge finallerinde ardından da inşallah Türkiye finallerinde Mardinimizi temsil ederek başarıyı perçinleyecektirler" diye konuştu.

"ÜÇ YILDIR FİNAL OYNUYORUZ"
Okul Müdürü Yurdal Demirel ise elde edilen başarının ekip işi olduğunun altını çizerek, "Okul idaresinden hocasına oyuncusuna kadar herkes üzerine düşeni yaptığı için bu başarı gelmiştir. Bundan önce son iki yıldır hem yıldızlarda hem de miniklerde final oynadık ancak final maçlarında kaybederek il ikincisi olduk. Bu yıl finalde kaybetme şansızlığımızı yenmeyi başardık. Bir köy okulu olarak üç yıl üst üste finallere kalmak bile bence büyük bir başarıdır. Bu yılki maçlarımızda ilçedeki eleme maçları da dâhil olmak üzere takımımız oynadığı bütün maçların hiçbirinde rakiplerine set vermemiştir. Yani tüm maçlarını set vermeden kazanmıştır. Bu başarıda büyük emeği olan başta Beden Eğitimi hocamız Harun Ekinci olmak üzere takımda yer alan öğrencilerimizi kutlarım.” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Karantinadan kaçan bir kişi tüm binanın karantinaya alınmasına neden oldu

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve İstanbul' [...]

1 gün önce...

Horoz dövüştürenlere sosyal mesafe cezası

Kızıltepe ilçesinde Sosyal mesafeye uymayan ve Hor [...]

1 gün önce...

18-20 yaş arasındaki gençlere yeni düzenleme

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı bulunan [...]

1 gün önce...

15 bin 750 lira Kavga edenlere sosyal mesafe cezası

Polis ekipleri, kavga eden 5 kişiye sosyal mesafe [...]

1 gün önce...

Koronavirüs aşısında ilk adım atıldı!

Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar