Süryani Metropolitten Sur'daki kilise Açıklaması

Süryani Metropolitten Sur'daki kilise Açıklaması
31 Ocak 2016 Pazar Saat 14:41 0

Mardin ve Diyarbakır Süryani Metropoliti Filüksinos Saliba Özmen, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi Meryem Ana Kilisesi'nde çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğine ilişkin haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

Özmen, yaptığı yazılı açıklamada, dün ve bugün ulusal basında Ali Paşa Mahallesi'ndeki Meryem Ana Kilisesi'nde çok sayıda silah ve mühimmat bulunduğuna ilişkin haberlerin yayınlandığını anımsattı.

İlçedeki çatışmalardan dolayı can güvenliği endişesiyle kilise papaz ve ailesinin kiliseyi 3 gün önce boşaltıp otele yerleştiğini hatırlatan Özmen, şunları kaydetti:
"Mardin Kırklar Kilisesi Ruhanisi Gabriel Akyüz ve Diyarbakır Meryem Ana Kilisesi Papazı Yusuf Akbulut ile heyet olarak Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret ederek kilisemizin tarihi hakkında bilgi verdik, korunması yönünde gereken hassasiyetlerin gösterilmesini rica ettik. Tarihi Meryem Ana kilisesinde çok sayıda silah ve mühimmat bulunduğuna ilişkin çıkan haberler gerçek dışıdır. Bu haberlerin gerçek dışı olduğu Diyarbakır Valisinin de bilgileri dahilindedir. Çok hassas bir süreçten geçmekteyiz. Bir an önce ülkemize barış ve huzurun gelmesi için herkesin gereken duyarlılığı göstermesini beklemekteyiz."


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Uzay kapsülü dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan Soyuz M [...]

1 gün önce...

Oto yedek parça fiyatlarındaki artış esnafı mağdur ediyor

Yedek oto parça fiyatlarının dövize endeksli olmas [...]

1 gün önce...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN