Tarım teşvik kredisine 50 gözaltı

Tarım teşvik kredisine 50 gözaltı
01 Mart 2011 Salı Saat 00:59 0

Aralarında Mardin'in de bulunduğu 8 ilde eş zamanlı yürüttülen ve tarım teşvik kredisi talebinde bulunarak sahte belge düzenledikleri belirlenen üreticilere yönelik operasyonda, aralarında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı müffettişlerinin de bulunduğu 50 kişi gözaltına alındı.

Batman Emniyet Müdürlüğü'nün 8 ilde eş zamanlı yürüttüğü ve tarım teşvik kredisi talebinde bulunarak sahte belge düzenledikleri belirlenen üreticilere yönelik operasyonda, aralarında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı müffettişlerinin de bulunduğu 50 kişi gözaltına alındı.
Batman Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün sabahın erken saatlerinde, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt,  Şanlıurfa, Adıyaman, Şırnak ve Ankara’da, tarım teşvik kredisi alımında sahtecilik yaptıkları saptanan üreticilere ve bunlara yardım eden görevlilerin evlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda, Tarım Bakanlığı müffettişleri, adliye personeli ve illerdeki tarım il müdürlüklerinde görevli personellerin de bulunduğu 50 kişi gözaltına alındı.

İllerde gözaltına alanın kişilerin ifadelerinin alınması için Batman’a getirilmek üzere yola çıkarıldığı belirtilirken, Batman Cumhuriyet Savcılığı, tarım teşviki operasyonu ile ilgili öğleden sonra kapsamlı bir basın toplantısı düzenleneceği bilgisini verdiYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Turizmine Korona Terörü Darbesi

KORONAVİRÜS salgını, sahip olduğu tarihi yapısı il [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Yurt dışına uçuşlar bu ay başlayacak

1 Haziran itibarıyla yurt içi uçuşlara başlayan Tü [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN