Tefecilerin her yerde aynı

Borçlarını ödeyemeyen kişilere tefeciler tarafından akılalmaz işkenceler yapılıyor.Yapılan işkenceyi videoya çeken çete, bu videoları diğer borçlulara izleterek tahsilat yapmaya çalıştı. Polisin düzenlediği operasyon sonucunda çökertilen çete üyelerinden 22 kişi adliyeye sevk edildi.

Tefecilere borçlanan kişiler borçlarını ödeyemeyince tefeciler tarafından çeşitli işkencelere maruz kaldı. Bununla yetinmeyen çete, mağdurlara uyguladıkları işkenceyi kayıt altına aldı ve diğer mağdurlara izleterek tahsilat yapmalarını istedi. Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda çökertilen çete üyeleri arasında 1 cezaevi firarisi 1 katip olduğu öğrenildi.

ÇOK SAYIDA DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip, tefecilerden aldıkları borcu ödeyemedikleri için işkence ve tehdide maruz kalanların şikayeti üzerine soruşturma başlattı. Yapılan çalışmada 177 kişinin bu şekilde mağdur edildiği belirlendi. Yaklaşık 6 ay süren takip ve çalışmanın ardından belirlenen 30 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında çete lideri K.F. ile adliyede görevli 1 katibin de bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, evlerinde yere yatırılıp elleri kelepçelenerek emniyete götürüldü.

Operasyonda 2 tabanca, çok sayıda bıçak, mermi, POS cihazları, çek ve senetler, kredi kartları ve finansal doküman ele geçirildi.

ÇETENİN YÖNETİCİ KADROSUNDA CEZAEVİ FİRARİSİ DE VAR

Çete üyelerinin, tefecilerden aldıkları borcu geri ödeyemeyen mağdurlara işkence yaparken görüntü çektikleri, bu görüntüleri diğer mağdurlara izleterek tahsilat yapmaya çalıştıkları belirlendi. Şüphelilerin ayrıca tefecilere borçlanan kişilere zorla senet imzalattığı da ele geçirilen bilgisayar ve telefonların teknik incelemesinde ortaya çıkarıldı. Ayrıca, çetenin yönetici kadrosunda yer alan cezaevi firarisi O.K'nın 17 yıl 3 ay kesilmiş hapis cezası olduğu ve 17 ayrı suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan 22 şüpheli, sağlık kontrollerinin ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edildi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle