Teşkilat Dizisi Saat Kaçta Bitiyor? Teşkilat Dizisi Kaç Saat Sürüyor?

İlk iki bölümüyle izleyiciyi ekrana kitleyen Teşkilat dizisi saat 20:00'da başlıyor. Peki Teşkilat dizisi saat kaçta bitiyor? Yetişmeye çalışan izleyiciler için Teşkilat saat kaçta bitiyor sorusunun cevabı.

TELEVİZYON
PAYLAŞ:

‘Teşkilat’, ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçip kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken zorlu bir görevi kabul ederek, kelimenin tam anlamıyla “yer altına” inen ‘yedi vatan sevdalısının’ mücadelesini, fedakarlıklarını, adanmışlıklarını ekrana getirecek. Peki Teşkilat dizisi saat kaçta başlayıp, kaçta bitiyor? İşte yanıtı...

TEŞKİLAT SAAT KAÇTA BİTİYOR? KAÇ SAAT SÜRÜYOR?

  • Teşkilat dizisi TRT 1'de her pazar akşamı saat 20:00'da başlıyor. Geçen haftanın özetiyle 20:00'da başlayan Teşkilat 40-45'daya yakın özet yayınlanıyor. 10,15 dklık bir reklamdan sonra 21:00 gibi yeni bölüm yayınlanıyor. Teşkilat reklamsız 2 saat 15 dakika sürüyor. Ara reklamlarla beraber Teşkilat dizisi saat 23:30 veya 23:45 gibi bitiyor.

Merak Edebileceğiniz Benzer Yazılar

TEŞKİLAT DİZİSİ OYUNCU KADROSU

‘Teşkilat’, ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçip kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken zorlu bir görevi kabul ederek, kelimenin tam anlamıyla “yer altına” inen ‘yedi vatan sevdalısının’ mücadelesini, fedakarlıklarını, adanmışlıklarını ekrana getirecek. İşte Teşkilat dizisinde o yedi kişiye canlandıracak oyuncular, isimleri ve karakterleri...

Teşkilat dizisinin oyuncularının isimleri ve karakterleri:

TEŞKİLAT DİZİSİ KÜNYESİ

Yönetmen                                : Yağız Alp Akaydın
Yapımcı                                    : Timur Savcı & Burak Sağyaşar
Yapım                                      : TIMS&B Productions
Senaryo                                   : Teşkilat Yazı Grubu
Müzik                                       : Atakan Ilgazdağ
Uygulayıcı Yapımcı                   : Fatmanur Sevinç
Görüntü Yönetmeni                 : Aras Demiray
Genel Sanat Yönetmeni           : Nilüfer Çamur
Oyuncular                               : Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtcu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Serdar Yeğin, Ahmet Uğur Say ve Yavuz Bingöl

TEŞKİLAT DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR? HANGİ İLDE ÇEKİLİYOR?

‘Teşkilat’, ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçip kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken zorlu bir görevi kabul ederek, kelimenin tam anlamıyla “yer altına” inen ‘yedi vatan sevdalısının’ mücadelesini, fedakarlıklarını, adanmışlıklarını ekrana getirecek.

Peki Teşkilat dizisi hangi ilde, nerede çekiliyor? Teşkilat dizisinin çekildiği yer neresi? İşte kısaca cevapları..

Teşkilat dizisinin çekildiği yer neresi:

  • Teşkilat dizisi konusuna da yakışır bir şekilde başkentimiz Ankara'da çekiliyor. Ankara’nın hemen hemen her semtinde çekimleri sürdürülecek olan dizinin çekimlerinde ilçe olarak Keçiören, Akyurt, Altındağ, Gölbaşı, Polatlı ve Sincan başta olmak üzere pek çok ilçeden yararlanıldı. Ancak Teşkilat dizisinin çekimlerinin sürdürüleceği ilçeler net bir şekilde resmi siteler tarafından açıklanmadı.

Ülkemizin başkenti ilk kez bu kadar büyük bir prodüksiyona ev sahipliği yaparken, MİT'in savaş teknolojisinde kullandığı bazı yöntemler de ilk kez bu dizi ile ekrana taşınacaktır.
Ankara'nın pek çok farklı semtinde çekilecek olan dizi bu akşam seyircilerin karşısına çıkacaktır.

MİT BİNASI KALE NEREDE?

MİT binası nerede sorusu gündeme geldi. TRT 1’de bu akşam ilk bölümü yayınlanan Teşkilat dizisi MİT’in arka planını anlatıyor. Diziyi izleyenler MİT hakkında merak ettiklerini araştırmaya başladı. En çok merak edilenler arasında ise MİT binası var. Diziyi izleyenler MİT binası nerede merak ediyor. Biz de haberimizde MİT binası hakkında detaylara değindik. Peki, MİT binası nerede? MİT’in yeni binası KALE Ankara’da mı, İstanbul’da mı? İşte detaylar....

MİT BİNASI "KALE" NEREDE?

MİT'in yeni binası İstanbul'da hizmete açıldı. Maslak'ta açılışı yapılan bina giderek büyüyen personel kapasitesi ve artan faaliyet alanlarını karşılayacak düzeyde bulunuyor.

Söz konusu inşaatın Milli İstihbarat Teşkilatının fiziksel imkanlarını, istihbarı kapasitesiyle uyumlu hale getirme hedefi çerçevesinde Ocak 2020'de açılışını yaptığı ana karargah binasından sonra ikinci önemli açılış olduğu ifade edildi. Teşkilatın projeyi tasarlarken, tarihin her döneminde stratejik öneme sahip olan İstanbul'un istihbarı çalışmalar açısından oynadığı rolü dikkate aldığı kaydedildi.

ANKARA'DAKİ 'KALE'YE BENZER ŞEKİLDE İNŞA EDİLDİ

Ankara'daki "KALE" adlı binaya benzer şekilde yatay bir mimari ile inşa edilen binada, kompartımantasyon ve koordinasyon dengesi azami düzeyde gözetilerek ortak çalışmalar amacıyla çok sayıda toplantı salonu tasarlandı.

Modern ve akıllı bir bina olarak inşa edilen yapıda, yerleşke içinde geniş bir konferans salonu, atış poligonu ve spor merkezleri de bulunuyor.

TEŞKİLAT DİZİSİNİN KONUSU

Dizinin konusu, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın arka planını ekranlara taşıyan bir aksiyon ve macera türü içerecek. Giderek yoğunlaşan bir şekilde yabancı istihbarat servislerinin operasyonlarına maruz kalan ülkemizde, Ankara'daki SİHA fabrikasına bir terör saldırısı düzenlenir. Saldırının yabancı istihbarat servisleri organizasyonu ile gerçekleştirildiği tespit edilir. Bu saldırıların üzerine MİT içinde çok gizli bir ekip kurulur. Bu ekip ülkesi için hayatlarından vazgeçerek saldırıların arkasındaki güçleri tespit edecek ve olağanüstü yöntemlerle ortadan kaldıracaktır.

TEŞKİLAT DİZİSİ SON FRAGMANI (Teşkilat 6. Bölüm 2. Fragmanı)

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle