Teşkilat sezon finali bölümünde şehit Eren anıldı Teşkilat dizisi Eren sahnesi

TRT 1'in Milli İstihbarat Teşkilatı'nı (MİT) konu alan dizisi Teşkilat'ın sezon finali bölümünde tüyleri diken diken eden bir sahne ekrana geldi. Teşkilat'ta MİT ajanı Serdar, kaçırılan yolcu uçağını teröristlerden kurtarmak için harekete geçti. Uçakta bulunan küçük bir çocuğun adının Eren olduğunu öğrenen Serdar, "Eren’ler çok cesur olur. İyi ki bizimlesin Eren" ifadesini kullandı. Teşkilat'taki bu sahneyle 3 yıl önce teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül yeniden anıldı.

TELEVİZYON
PAYLAŞ:

Başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Altınkaya ve Serdar Yeğin’in yer aldığı Teşkilat dizisinin sezon finali bölümü, 6 Haziran Pazar akşamı ekrana geldi. Teşkilat sezon finalinde Serdar'ın peşinde olduğu terörist grup, uçağı kaçırdı. Büyük saldırı planının uçakla gerçekleşeceğini anlayan Serdar, saldırıya engel olmak için harekete geçti.

"İYİ Kİ BİZİMLESİN EREN"

İyi ki varsın Eren!

Teröristler uçakta tek başına seyahat eden küçük çocuğun üstünü aradı. Çocuğu teselli eden Serdar, "Sana korkacak bir şey yok demiştim değil mi, aferin" dedi. Küçük çocuğun isminin Eren olduğunu öğrenen Serdar, “Eren’ler çok cesur olur. İyi ki bizimlesin Eren…” ifadelerini kullanarak Trabzon'da, 3 yıl önce PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü hatırlattı.

TEŞKİLAT SON BÖLÜM ÖZETİ

Fadi, içinde olduğu aracın kaza yapmasının ardından fırsattan istifade ederek kaçmaya çalışır.
Kazanın ardından çıkan çatışmada araçta sıkışan Pınar’ın hayatı tehlikededir. Serdar, peşinde olduğu teröristin uçağı kaçırmasının ardından büyük saldırı planının uçakla gerçekleşeceğini anlar. Uçakta bomba bulunduğunu tespit etmesi üzerine saldırıya engel olmak için harekete geçer.

Fadi’nin kaçtığı ve Serdar’ın içinde olduğu uçağın kaçırıldığı bilgisi karargâha ulaşınca ekip teyakkuza geçer. Bombayı etkisiz hale getirmek için zamana karşı bir yarışın içine giren Serdar, saldırganların uçakta bir istihbaratçı olduğunu öğrenmesiyle köşeye sıkışır. Ceren saldırı planının bir parçası olarak yürüttüğü faaliyetlerine devam ederken, onu takip eden ekip bir başka saldırının planlandığını öğrenir.

Teşkilat dizisinde ekrana kilitleyen F-35 sahnesi sosyal medyada da tıklanma rekorları kırıyor

TRT 1'de yayınlanan Milli İstihbarat Teşkilatı'nın olağanüstü deneyimlerinin aktarıldığı 'Teşkilat' dizisi büyük ses getirmeye devam ediyor. Dizide izleyiciyi ekrana kilitleyen F-35 sahnesi sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Dizideki sahneyi Twitter hesabından paylaşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ''Bir an bile şüpheniz olmasın. Onu da yapacağız!'' ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede Türkiye'ye karşı yapılan ambargoları anlatan Mete bey, ''Parasını verdiğimiz, geliştirdiğimiz savaş uçağını bile vermediler. Ama onu da yapacağız. İnanın bana onu da yapacağız'' diye mesaj verdi.

İSMAİL DEMİR'DEN MESAJ: ONU DA YAPACAĞIZ

Dizideki sahneyi Twitter hesabından paylaşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ''Bir an bile şüpheniz olmasın. Onu da yapacağız!'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle