Tuma Çelik'in tecavüz ettiği kadının avukatı Adile Gürbüz konuştu

Tuma Çelik'in tecavüz ettiği kadının avukatı Adile Gürbüz konuştu
21 Temmuz 2020 Salı Saat 17:55 0

HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in tecavüz ettiği mağdur kadının avukatı Adile Gürbüz, yaşanan olayda yeterli deliliğin olduğunu belirterek, “Suçlu HDP tarafından korunmaya çalışılmıştır. Suçu bildirmemek de ayrıca suçtur." dedi.

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre Çelik'in bir kadına tecavüzde bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından partisinden istifa etmesi, HDP'nin iki sene önce gerçekleşen skandalı bilmesine rağmen yeni soruşturma başlatması kamuoyunda tepki topluyor.

Avukat Gürbüz, gerçeklerin gün gibi ortaya çıktığını ve Çelik'in partisinden istifa ettiğini belirterek, "Aylar sonra gelen bu istifa her şeyi anlatıyor. İhraç edilmesini beklerdim, HDP yüzünü bir daha mağdurdan çevirdi" dedi.

Gürbüz, müvekkilinin yargıya gitmeden önce HDP yönetici ve vekillerine suçluyu anlattığı ve yardım istediğini hatırlatarak, "Aksine mağduru suçlayan, tersleyen beyanlarla geri çevrilmiştir. Bu suç bireysel değildir! Suçlu korunmaya çalışılmıştır. Suçu bildirmemek de ayrıca suçtur" diye konuştu.

Gürbüz şunları söyledi:

DELİLLER YETERLİ

*Müvekkilimin hakkını savunarak, Çelik'in işlediği cinsel suçtan ötürü en üst cezayı alması için adaletimize güveniyorum. Sadece kadının beyanı değil, dokunulmazlığın kaldırılmasına ve hapse girmesine yeterli deliller var. TBMM'nin 22 Temmuz 2020 günü Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması gündemiyle toplanması kadın hakları açısından kazanımdır. Tecavüz suçunu her kim işlerse işlesin mağdurun yalnız kalmayacağını, yargının ve devletin gerekeni yapacağını gösteren kıymetli bir olaydır.

* İhlal iddialarında mutlaka mağdurun yanında olan kıymetli barolarımızın Tuma Çelik-TBMM'ye soruşturmanın selameti ve adalet için çağrıda bulunmasını istiyoruz. Meclis'e sevk edilen fezleke ve kadının beyanları basında yer aldı. Harekete geçmek için yeterli. Sorular hep mağdura yöneliyor. Peki ya şüpheli? O daha meydanda. Kim ulaşacak, kim soracak? Kendi iftira açıklaması yeterli mi? Canını ailesini kaybetme pahasına neden iftira atmış?YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

7 saat önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

6 saat önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

5 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN