Türk: Meşru ve hukuki zeminde kazanımlarımıza sahip çıkacağız

Türk: Meşru ve hukuki zeminde kazanımlarımıza sahip çıkacağız
14 Eylül 2016 Çarşamba Saat 01:19 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, aralarında 24 DBP’li Belediyenin olduğu 28 belediye yapılan kayyım atamalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamada bu anti-demokratik uygulamaların hiçbirini kabul etmeyeceklerini belirten Türk, “Bu anti-demokratik uygulamalarınıza karşı meşru ve hukuki zeminde kazanımlarımıza sahip çıkacağız” dedi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, aralarında 24 DBP’li Belediyenin olduğu 28 belediye yapılan kayyım atamalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Özellikle DBP’li belediyelere yapılan kayyım atamalarının Kürt düşmanlığı üzerinde yürütülen politikanın bir devamı olduğunu belirten Türk, açıklamada “Kendisi gibi düşünmeyen, tamamen keyfi, herkesi cezalandırmaya yönelik hukuksuz ve demokrasi dışı bir anlayıştır. Halkın iradesine sahip çıkıyoruz söylemleriyle belediyelerimize silahlarla, zırhlı araçlarla girip ‘Yönetiminize el koyuyoruz’ anlayışınız Kürt halkının iradesini hiçe saydığınızın en açık göstergesidir. Bugün Kürt halkına yaşatılan bu zulüm ve baskılar geçmişte yaşadığımız askeri darbelerin pervasızlığını aşan bir haldir” ifadelerini kullandı.

“Meşru ve hukuki zeminde kazanımlarımıza sahip çıkacağız”
Türk, aylardır DBP’li belediyelerde denetim yapan mülkiye müfettişlerine de dikkat çekerek müfettişlerin hukuk dışı hiçbir belediye çalışmasını bulmaması üzerine hükümetin darbe mekaniğini devreye koyduğunu aktardı. Kayyım atanan belediyelerinin yüzden seksen ve doksan gibi bir oy oranı ile seçildiklerini belirten Türk, açıklamasını “Hükümetin tahammül edemediği de bu seçim sonuçlarıyla aldığı yenilgidir. Hükümet seçimlerde alamadığını kayyum yoluyla halka rağmen belediyeleri devralmaya çalışması nafile bir çabadır. Gerek halkımız gerekse de belediye çalışanlarımız bu pervasız ve hukuk dışı anlayışınızı kabul etmeyecektir. Bu anti-demokratik uygulamalarınıza karşı meşru ve hukuki zeminde kazanımlarımıza sahip çıkacağız” şeklinde sonlandırdı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

İstanbul İş İnsanları MTDF ve Hububat Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Feder [...]

1 gün önce...

Ödüllü kuaförün salon açılışını Kaymakam Çam, yaptı

Kızıltepe ilçesinde kuaförlük yapan saç ve tasarım [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrencilere motivasyon otobüsü

Türkiye'de bir ilk olan, kırsal bölgelerde eğitim [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN