‘Türk Yıldızları’ Mardin Semalarında

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldızları", Mardin'in onur günü etkinlikleri kapsamında gösteri uçuşu yaptı.

7 uçaktan oluşan tim, Mardin semalarında Türk bayrağının sembolü ay yıldız çizdi, vatandaşları selamladı.

Türk Yıldızları nefes kesen gösterileri tarihi yapılarla güzel görüntüler oluşturdu.

Göster, yaklaşık 30 dakika sürdü.

Türk Yıldızları'nın gösterisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ve fotoğraf sanatçıları, tarihi yapıların ve evlerin damında cep telefonu ve kameralarıyla etkinliği kaydetti.

Etkinliği izleyen Mustafa Erkar, şunları söyledi:

"Mardin için çok güzel oldu. Özellikle Pandemi döneminde vatandaşlar için çok moral oldu. Herkes, Mardin’in tarihi damlarına çıktılar ve seyrettiler. Onlar için güzel bir moral oldu diye düşünüyorum. O kadar zevk aldık ki, çok kısa sürdü. Bilmiyorum belki uzun oldu ama bizim için kısa sürdü. Çıplak gözle göremedim ona üzüldüm, güzel fotoğraflarımız da oldu mutlaka. Biraz sonra çektiğim fotoğraflara bakacağım gözlemleyeceğim.'' dedi.

Vatandaşlardan Mert Sarıyıldız da, 'Çok güzel oldu, çok beğendik. Mardin’de ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığımız için gerçekten beğeni ile karşılaştık. Çok güzel, çok keyifli bir şey di. Bundan dolayı da zaten pilotlarımıza olan güvenimiz her zaman üstündür. Onun için gerçekten onları tebrik ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Mehmet Şahin de, “Şahsen çok gurur vericiydi. Yani insanın içine böyle bir rahatlama, huzur geliyor. Ve çok ta güzel uçurdular. Mardin’e gelen vatandaşlar buraya gelip gökyüzüne bakıp ay yıldızını görünce gerçek anlamda insan bi şahlanıyor. Mardin adına da onlara çok teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz.” İfadelerini kullandı.


YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle